Elsárgultak a körmök a lábadon? Pár egyszerű trükkel visszafordíthatod a folyamatot!
Praktikák:
Az elsősorban egy megkeményedett fehérjéből, az úgynevezett keratinból felépülő lábkörmök egészséges állapotban jellemzően áttetszőnek mondhatók, azonban van, amikor sárgás árnyalatot vesznek fel. Ennek számos oka lehet: ez az elszíneződés részben „korral jár”, illetve az is, ha a körmeid vastagsága megváltozik. Viszont sajnos más is állhat a jelenség hátterében: ilyen például az, ha túlzásba viszed a (vörös, sárga vagy narancssárga árnyalatú) körömlakk használatát vagy gombás fertőzéstől szenvedsz (ami akár a járást is megnehezítheti).
Ezen kívül többek között pikkelysömör, tuberkulózis, pajzsmirigy-betegségek, arcüreggyulladás és cukorbetegség is húzódhat a háttérben. Amennyiben nemcsak elsárgulnak a lábkörmeid, hanem vérzést, fájdalmat, duzzanatot is tapasztalsz az érintett területen, esetleg megváltozik a körmeid alakja, AZONNAL fordulj orvoshoz! Viszont a gombás fertőzés, a körömlakk használata miatta sárgaságot akár otthon is kezelheted: utóbbi esetében legfőképpen azzal, hogy legalább egy hétig nem fested a körmeidet.
Sokat tehetsz a megelőzés érdekében is: mosd át rendszeresen a lábkörmeidet szappannal, tusfürdővel, aztán szárítsd is meg őket alaposan! Mindig TISZTA körömvágó ollóval formázd a körmeidet, hordj tiszta zoknit, cipőt, ami nem gyakorol nyomást a lábujjaidra, ne viselj egész nap zárt cipőt, kerüld a szennyezett, piszkos vízben való úszást, a sportcipőidet szellőztesd minden használat után, és sportolj rendszeresen a vérkeringés serkentése érdekében.