Hirmagazin
Image default
Életmód hírek

Megvan az időpont: újabb, már egész napos sztrájkra készülnek a magyar tanárok..

A szakszervezetek azért dolgoznak, hogy elkerüljék a sztrájkot, és elsősorban a tárgyalóasztalnál akarnak megállapodni, ám ha mégsem lesz sikeres a kormánnyal folytatott párbeszéd, a szakszervezetek miharabb bírósághoz fordulnak, azt ugyanis nem szeretnék, hogy jogerős ítélet nélkül kelljen határozatlan idejű sztrájkot szervezni.

Ki fog holnap tanítani? - olvasható a felhíváson / Fotó: Zsolnai Péter

A szakszervezetek azt szeretnék, hogy ahol sokan vesznek részt a sztrájkban, valóban észrevehető, zárt ajtós sztrájkot tudjanak tartani a tanárok, és csak bizonyos intézményekben legyen gyerekfelügyelet / Fotó: Zsolnai Péter

Március 16-tól venné kezdetét a pedagógusok határozatlan idejű sztrájkja, ugyanis a két nagy szakszervezet megállapodott a még elégséges szolgáltatásokról, az erről szóló javaslatukat pedig pénteken vitatják meg a kormány képviselőivel

– közölte az RTL Híradóval Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) országos választmányának a tagja.

Mindenki ezt olvassa most!

Azonban ha mégsem lesz sikeres a kormánnyal folytatott párbeszéd, akkor a szakszervezetek miharabb bírósághoz fordulnak, azt ugyanis nem szeretnék, hogy jogerős ítélet nélkül kelljen határozatlan idejű sztrájkot szervezni.

Nagy Erzsébet azt mondta, teljes sztrájknapokat terveznek, ezek során pedig gyermekfelügyeletet sem biztosítanának mindenhol. A legutóbbi munkabeszüntetés idején erre nem volt lehetőségük, mert – miután csak kétórás volt a sztrájk – nem lehetett volna megoldani a gyerekek el- és visszaszállítását a felügyeletet biztosító intézménybe.

Azt szeretnénk, hogy ahol sokan vesznek részt a sztrájkban, valóban észrevehető, zárt ajtós sztrájkot tudjanak tartani a tanárok, és csak bizonyos intézményekben legyen gyerekfelügyelet

– fogalmazott, majd hozzátette: a szakszervezetek azért dolgoznak, hogy elkerüljék a sztrájkot, és elsősorban a tárgyalóasztalnál akarnak megállapodni.

Mindenki ezt olvassa most!

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete és a Pedagógus Szakszervezet követelései:

  • A pedagógusok és nem pedagógus beosztásban lévők bérhelyzetének rendezése.
  • A munkateher csökkentése.
  • Változzon úgy a kötelező oltásról szóló rendelet, hogy vissza tudják venni azokat a tanárokat, akiknek a pótlása a jelenlegi helyzetben lehetetlen.  

Az RTL megjegyzi, hogy egy pályakezdő pedagógus bére ma bruttó 312 000 forint, egy húsz éve dolgozó, főiskolai végzettségű pedagógusé pedig I. fokozatban bruttó 328 860 forint, pedagógus II. fokozatban pedig bruttó 361 746 forint.

A Hirmagazin.eu: A bruttó bér az nagyjából a duplája a nettónak, ami azt jelenti, hogy a bruttó 360 ezer Ft, az nettó 180 ezer Ft körül van.

Mindenki ezt olvassa most!

blikk nyomán

Hirmagazin.eu

Kapcsolódó hírek

Jó reggelt kívánunk minden kedves olvasónknak! Ma, 2025. március 22-én az Ő névnapjukat és a március 22-én születettek születésnapját ünnepeljük! + órás időjárás mára, orvosmeteorológia mára, pollentérkép mára, országos pollen-naptár, időjárási előrejelzés 30 napra.. Legyen szép napotok!

Kovács Karolina

Jó reggelt kívánunk minden kedves olvasónknak! Ma, 2025. március 21-én az Ő névnapjukat és a március 21-én születettek születésnapját ünnepeljük! + órás időjárás előrejelzés mára, orvosmeteorológia mára, pollentárkép mára, országos pollenjelentés, időjárási előrejelzés 30 napra..

Géza

Jó reggelt kívánunk minden kedves olvasónknak! Ma, 2025. március 20-án az Ő névnapjukat és a március 20-án születettek születésnapját ünnepeljük! + órás időjárás mára, orvosmeteorológia mára, pollentárkép mára, országos pollenjelentés, időjárási előrejelzés 30 napra..

Géza

Leave a Comment