Home Sport Sporthirek Megvan az első magyar érem a tokiói paralimpián – videó –...

Megvan az első magyar érem a tokiói paralimpián – videó – Gratulálunk a kimagasló sportteljesítményhez!

400 méteres gyorsúszásban. Női tőrben egy éremesélyt nem sikerült beváltani, negyedik hely született. További sportágakban is érdekeltek voltak magyarok a nyitónapon.

Konkoly Zsófia ezüstérmet szerzett 400 méteres gyorsúszásban a tokiói paralimpián.

Az S9-es kategória idei Európa-bajnoka megnyerte délelőtt az előfutamát és 4:44.74 perccel, a legjobb idővel jutott az esti döntőbe.

Még több sporthír!

A 19 éves pécsi úszó – akinek nem fejlődött ki rendesen a jobb karja – a fináléban is remekül versenyzett, és végül csak centimétereken múlt, hogy nem sikerült győznie.

Száz és kétszáz méternél a negyedik helyen fordult, 250-nél azonban már a második helyen haladt a rajttól végig vezető ausztrál Lakeisha Patterson mögött. A táv hátralévő részében óriásit hajrázott, egyre jobban megközelítette a fáradó riválist, de végül nem sikerült utolérnie, mindössze nyolc századmásodperces hátránnyal a második helyen végzett.

Még több sporthír!

Ugyanebben a számban a még csak 15 esztendős Payer Kata 5:23.14 perccel hetedik lett ugyanabban az előfutamban, amelyben csapattársa is úszott, és összesítésben a 14. helyen zárt.

Még több sporthír!

Konkoly Zsófia a magyar küldöttség első érmét nyerte Tokióban.

A szerdai versenynapon még egy magyar volt érdekelt az úszódöntőkben, Adámi Zsanett 100 méter háton, az S2-es kategóriában. A 26 éves versenyző előfutamában egy ellenfelét megelőzve negyedik lett 3:09.16-tal, ezzel biztosította helyét a nyolcas fináléban. A merev ízületekkel született magyar parasportoló a döntőben is egy vetélytársát tudta maga mögé utasítani, ezzel a hetedik helyen végzett. A számot a címvédő, világbajnok és világcsúcstartó szingapúri Jip Pin-hsziu nyerte.

Hajmási Éva negyedik lett kardban

A nőknél az A kategóriában, melyben a vívás szempontjából kevésbé sérültek versenyeznek, Hajmási Éva a csoportjában, ahol még öt tusra mentek az asszók, olasz, lengyel és brit ellenfelét simán verte, az ukrántól szoros küzdelemben kikapott. Ezzel negyeddöntőbe került, ahol a lengyel Kinga Drozdzzal csapott össze. Ebben az ütközetben komoly hátrányból kapaszkodott vissza, 5-12 is volt már az állás ellenfele javára, végül egy találattal ő győzött.

Az elődöntőben a kínai Csing Piennel vívott, méghozzá kiélezett csatát. Nagyon megnehezítette a 2019-ben egyéniben és csapatban is világbajnok ellenfele dolgát, aki csak az asszó vége felé tudott számára megnyugtatóan ellépni. Hajmási 9-12-ről 11-12-re felzárkózott – a kínai előbb korai indulás miatt kapott büntetőpontot, majd azért, mert elemelkedett a székéről -, a folytatásban viszont már csak Csing adott tust. Többször előfordult, hogy a magyar kardozó, bármennyire is próbált előre nyúlni, nem érte el a mélyen hátra hajló ellenfelét, aki viszont előbb-utóbb érvényes találatot tudott bevinni.

Hajmási Éva (j) az ukrán Jevhenilija Breusz ellen a kerekesszékes vívás A. kategóriájának kard egyéni bronzmérkőzésén. MTI/Koszticsák Szilárd

Még több sporthír!

A bronzmérkőzésen a legutóbbi vb-n harmadik ukrán Jevhenija Breusz várt Hajmási Évára, aki egy robogóbaleset következtében elveszítette bal lábát térd felett. Az asszó 4-4-ig alakult szorosan, utána az ukrán akciói voltak pontosak, ennek eredményeként az egyperces szünetben már négytusos hátrányban volt a magyar vívó (4-8). A helyzet a folytatásban sem változott alapvetően, bár két videózás is kedvező eredménnyel zárult, a különbség érdemben nem csökkent, végül öt tusnyi lett.

„Most még nem örülök a negyedik helynek, mert éremért jöttem ide”

– mondta az MTI-nek Hajmási Éva. „A dobogó legfelső fokán szerettem volna állni, mint minden sportoló. Aki kvótát szerez egy olimpiára, paralimpiára, az azért jön, hogy megnyerje. Viszont ha már szűkült a kör, akkor az éremnek is örültem volna. A bronzmeccset nagyon sajnálom, negyediknek lenni nem jó érzés, de próbálom ezt majd megemészteni természetesen, és még van a tőr egyéni, meg a tőr csapat, amire teljes mértékben fogok készülni.”

Hozzátette, hogy az elődöntőben nem találta a megfelelő távolságot kínai ellenfelével szemben, az ukrán kardozó pedig, akivel a végén vívott, azért általában meg szokta őt verni.

Veres Amarilla ugyanitt kilencedik, Mező Boglárka a B kategóriában hatodik, a férfiaknál Osváth Richárd (A) hetedik, Tarjányi István (B) pedig nyolcadik lett.

Csütörtökön a párbajtőr egyéni versenyeket rendezik.

További számokban is érdekeltek voltak magyarok a nyitónapon

A tizedik helyen végzett a kerékpáros Ocelka Róbert a 4000 méteres üldözéses versenyben. A B1-es kategóriában szereplő látássérült sportoló a guide-jával, Nagy Gergellyel a harmadik párban, a szingapúri versenyzőtársával tekerte le futamát, és később kiderült, hogy a 4:42.401 perces eredménnyel két ellenfelet előzött meg, kettőt pedig kizártak. A 14 versenyzőt felvonultató mezőnyben az első két időt elérő került a döntőbe, a harmadik és negyedik pedig a bronzért küzdött.

„Remekül éreztük magunkat a biciklin, ráadásul teljesítettük a célunkat és 18 másodperccel országos csúcsot javítottunk. Nagyon jó volt a pálya és nagyon boldogok vagyunk, a tizedik hely pedig nagyon szép eredmény” – értékelt Nagy Gergely, aki hozzátette, hogy két nap múlva 1000 méteren is mennek majd az izui Velodrómban, ami nem annyira az ő világuk, de ott is országos csúcsot szeretnének javítani.

Még több sporthír!

Ocelka Róbertre és kísérőjére még országúton is vár feladat az időfutamban és a mezőnyversenyben.

A magyarok eredményei

Úszás, nők 400 m gyors, S9-es kategória:

1. Lakeisha Patterson (Ausztrália) 4:36.68 p

2. KONKOLY ZSÓFIA (MAGYARORSZÁG) 4:36.76

3. Toni Shaw (Nagy-Britannia) 4:39.32

…14. PAYER KATA (MAGYARORSZÁG)

Úszás, nők, 100 m hát, S2-es kategória:

Jip Pin-hsziu (Szingapúr) 2:16.61 p

2. Jamada Mijuki (Japán) 2:26.18

3. Fabiola Ramirez (Mexikó) 2:36.54

…7. ADÁMI ZSANETT (MAGYARORSZÁG) 3:11.88

Kard egyéni, az egyenes kieséses táblán:

férfiak

(A), negyeddöntő:

Tien Csien-csüan (kínai)-Osváth Richárd 15-14

férfiak (B), negyeddöntő

Adrian Castro (lengyel)-Tarjányi István 15-4

nők

(A), a 16 között:

Marta Fidrych (lengyel)-Veres Amarilla 15-10

negyeddöntő:

Hajmási Éva-Kinga Drozdz (lengyel) 15-14

elődöntő:

Csing Pien (kínai)-Hajmási 15-11

bronzmérkőzés:

Jevhenija Breusz (ukrán)-Hajmási 15-10

nők (B), negyeddöntő:

Hsziao Zsung (kínai)-Mező Boglárka 15-1

(A nyitóképen: Konkoly Zsófia paraúszó edzés közben a hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszodában 2021. július 27-én.)

infostart

Hirmagazin.eu

ElőzőÚjabb csoport afgán érkezett Magyarországra, sok köztük a gyerek
KövetkezőNovák Katalin: itt a végső döntés, eldőlt a digitális oktatás sorsa..
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás