Home Tudástár Tudástár - minden érdekesség Megtalálhatták a neandervölgyi ember egyik utolsó rejtekhelyét..

Megtalálhatták a neandervölgyi ember egyik utolsó rejtekhelyét..

A neandervölgyiek mintegy 400 ezer éve jelentek meg. FORRÁS: MOTHER NATURE NETWORK

Egy mintegy 40 ezer éve homokkal lezárt barlangkamrát fedeztek fel szakemberek a gibraltári Vanguard-barlangban. A kutatók szerint mindez számos információt tárhat fel a környékbeli neandervölgyi emberekről.

LiveScience

A Vanguard-barlang egy természetes tengeri barlang Gibraltár területén; a négy barlangból álló komplexum az UNESCO Világörökség része és a neandervölgyi ember utolsó, ismert élőhelyeinek egyike.

További tudomány, tudástár, minden érdekesség, itt:

Tekintettel arra, hogy a kamrát tömítő homok negyvenezer éves, ezért az üreg bizonyára ennél is idősebb, és nagyon valószínű, hogy neandervölgyi emberek jártak itt– mondta Clive Finlayson, a Gibraltári Nemzeti Múzeum igazgatója a LiveScience online tudományos portálnak.

– A neandervölgyi ember körülbelül 200 000 és 40 000 évvel ezelőtt élt Eurázsiában, és valószínűleg ezt a barlangot is használták.

Finlayson csapata akkor fedezte fel az üreges területet, amikor a múlt hónapban a barlangot tanulmányozta.

ÁTMÁSZTAK RAJTA, MAJD AZT TALÁLTÁK, HOGY AZ 13 MÉTER HOSSZÚ, ÉS A MENNYEZETÉRŐL KÍSÉRTETIES JÉGCSAPOKRA HASONLÍTÓ CSEPPKÖVEK LÓGNAK.

A kamra felszínén a kutatók hiúz, hiéna és fakó keselyű, valamint egy tengeri csiga maradványait találták, amelyeket valószínűleg egy neandervölgyi ember vihetett oda.

További tudomány, tudástár, minden érdekesség, itt:

A tudósok most kíváncsian várják, hogy mit találnak, ha elkezdenek tovább ásni. Az egyik lehetőség szerint neandervölgyi temetkezéseket is felfedezhetnek.

Négy évvel ezelőtt a kamra közelében egy négyéves neandervölgyi ember tejfogát találtuk

– magyarázta Finlayson.

– A fogat szorosan összekapcsolhatjuk a hiénák jelenlétével és gyanítjuk, hogy ezek a ragadozók vitték be a gyermeket a barlangba, aki valószínűleg meghalt.

A szakemberek már számos bizonyítékot fedeztek fel a neandervölgyiekkel kapcsolatban a barlangrendszerben, köztük egy faragványt, amely egy korai neandervölgyi alkotás lehetett.

AZ EDDIGI EREDMÉNYEK EMELLETT AZT SUGALLJÁK, HOGY EZ AZ EMBERFÉLE A BARLANGRENDSZER KÖZELÉBEN LEÖLT NÉHÁNY FÓKÁT, ÉS RAGADOZÓ MADARAK TOLLAIT HÚZTA KI, HOGY DÍSZKÉNT VISELJE ÉS ESZKÖZKÉNT HASZNÁLJA ŐKET.

A tudósok azt feltételezik, hogy ez a barlangrendszer lehetett az egyik utolsó hely, ahol a neandervölgyiek a kihalásuk előtt éltek.

További tudomány, tudástár, minden érdekesség, itt:

origo

Hirmagazin.eu

ElőzőPontos, precíz munka, mint a filmekben – videó
KövetkezőMetszet: 3 óra alatt, majdnem 100 fő illegális migráns akart bejutni Magyarországra..
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás