Hirmagazin
Image default
Külföld

Megsérült a gát Verespatakon, elrendelték a kilakoltatást

Erdély: Sérülést észleltek egy halastó gátján az erdélyi Verespatakon, és mivel egyelőre nem sikerült leereszteni a vizet, vasárnapra virradó éjszaka elrendelték a veszélyeztetett térség kilakoltatását.

A katasztrófavédelem tájékoztatása szerint 268 lakost szólítottak fel, hogy hagyja el otthonát, számukra Abrudbánya és Topánfalva sportcsarnokaiban és kollégiumaiban ajánlottak fel ideiglenes szállást, többségük azonban saját felelősségére megtagadta a kiköltözést. Hetvenen a környező településeken élő rokonokhoz mentek, mindössze 14-en vették igénybe a hatóságok által rendelkezésre bocsátott szükségszállást.

A legfrissebb hírek itt!

A riasztást Verespatak polgármestere adta le a 112-es segélyhívón, jelezve, hogy sérülést észleltek a település felett több mint száz éve kialakított négyhektáros Taul Mare mesterséges halastó gátján. Az Alba24 helyi hírportálon közölt információk szerint egy kör alakú, vélhetően az esővíz által kimosott üreg keletkezett a gáton, amely mintegy tíz méterre található a tó vizének felszínétől.

Mivel az utóbbi három-négy évtizedben karbantartás nélkül maradt halastó fenekén található vízleeresztő csatorna eltömődött, és nem sikerült a vízszintet csökkenteni, félő volt, hogy gátszakadás következik be, ezért döntöttek a kilakoltatásról.

A helyszínre vasárnap reggel megérkezett Raed Arafat katasztrófavédelmi államtitkár is, aki leszögezte: nem zagytározóról van szó, hanem egy tiszta vizű halastóról, így környezetszennyezés veszélye nem áll fenn.

A helyszínre vezényelt több mint 70 tűzoltó hat nagy teljesítményű, percenként 10 ezer liter kapacitású szivattyúval megkezdte a halastó vizének leeresztését.

infostart

Hirmagazin.eu

Kapcsolódó hírek

Zelenszkij elégedetlen az USA-val: Vita az ukrán ásványkincsek felett.. – Írd meg a véleményedet erről!

Géza

A 64 éves Gareth Delbridge és az 58 éves Michael Spike Lewis olyan karbantartási munkálatokat végeztek, amelyekről senki nem szólt nekik, hogy már nem kell megcsinálniuk. Életükbe került (18+)

Géza

Támadás történt Ausztriában, Villachban: négy sérült, egy fiatal fiú életét vesztette.. (18+)

Géza
Megszakítás