Ezután tömeges evakuálások lesznek egészségügyi szupervonatokkal, a hét második felétől– mondta a francia kormányszóvivő. Egy vonattal legalább 24 és maximum 48 súlyos beteget tudnak elszállítani.
Gabriel Attal megerősítette, hogy a fővárosi régióban nyugtalanító a helyzet. Hangsúlyozta, hogy minden ágy számít, és a kormány szavatolja, hogy senki nem marad a kórházak kapuján kívül.

AZ EGÉSZSÉGÜGYI TÁRCA ADATAI SZERINT A JÁRVÁNY KEZDETE ÓTA MINTEGY EZER EGÉSZSÉGÜGYI ÁTSZÁLLÍTÁS TÖRTÉNT, IDÉN EDDIG 175.

Jóllehet a kórházban ápoltak száma továbbra is 25 ezren stagnál, az egészségügyi ellátórendszeren azért nagy a nyomás, mert a brit variáns térnyerése miatt az intenzív ápolásra szorulók száma fokozatosan nő:

VASÁRNAP ESTE A SZÁMUK 4127 VOLT.

Csaknem negyedüket, 1134 beteget a fővárosi régióban ápolnak, ahol koronavírusos fertőzöttek fekszenek az eredetileg rendelkezésre álló intenzív ágyak 95 százalékán.

Tolóágyon fekvő, koronavírussal fertőzött beteget tesznek egy Franciaország nyugati része felé tartó repülőgépbe a párizsi Orly repülőtéren 2021. március 14-én.FORRÁS: MTI/AP/SIPA POOL/JACQUES WITT

EGY ÉVVEL EZELŐTT AZ ELSŐ HULLÁM CSÚCSPONTJÁN 7200 SÚLYOS BETEGET ÁPOLTAK AZ ORSZÁGBAN.

A korlátozások szigorításának, illetve az újabb lezárásnak az elkerülésére az evakuálásokon kívül az oltási program felgyorsítását tűzte ki célul a kormány. Vasárnapig több mint 5 millióan (7,5 százalék) vették fel az első dózist, akik közül 2,2 millióan (3,3 százalék) már mindkét komponenst megkapták. Az elmúlt héten több mint egymillió embert oltottak be, és a cél az, hogy április 15-ig legalább 10 millió francia megkapja legalább az első dózist.