A választások napján készült felméréseknek Donald Trump republikánus jelölt örülhet kevésbé: a szavazóhelyiségekben megjelent választóknak nem a gazdaságé, hanem hanem a demokrácia állapota az a téma amiről a választás leginkább szól. Emellett a volt-elnök szavazói közül sokan az abortusz kérdésében is ellentétes állásponton vannak, mint az általuk támogatott jelöltjük. A bevándorlók esetében az amerikaiak közel 60 százaléka megadná a lehetőséget a legális letelepedésre az NBC exit polljának első eredményei alapján.

A Roe v. Wade precedens értékű ítélet 2022-es visszavonása az abortusz kérdését az unalmas jogtechnikai és bírósági vitákból közvetlenül az amerikai szavazók elé vitte az ügyet, és a reproduktív jogokkal kapcsolatos intézkedések immár tíz államban kerültek szavazólapra, köztük két kiemelt választási csatatérállamban.

Az NBC News Exit Poll első eredményei szerint az idei választáson részt vevő szavazók nagyobb arányban támogatják az abortusz legalizálását a legtöbb esetben, mint négy évvel ezelőtt. Míg 2020-ban Joe Biden támogatóinak 74%-a nyilatkozott úgy, hogy az abortusznak minden esetben legálisnak kellene lennie, addig Trump választói körében ez az arány csupán 26% volt.

Idén viszont 10 százalékkal ugrott a támogatók aránya mind a két jelölt, Kamala Harris és a republikánus aspiráns táborában is.

Az abortusz kérdése mellett a demokrácia állapota és a gazdaság is központi szerepet játszott a szavazók döntéseiben, ami rávilágít az amerikai társadalom mély megosztottságára.

A legfontosabb kérdés a demokrácia volt a szavazók számára a teljes minta eredményei alapján: 35%-uk ezt nevezte meg elsődleges szempontként a döntésében, amit a gazdaság követett 31%-kal.

Az abortusz és a bevándorlás szintén fontosnak bizonyult, de ezek csak a harmadik és negyedik helyen végeztek, 14%, illetve 11%-os súllyal. Utóbbinak nem örülhet Trump, aki kampányában tömeges deportálásokat ígért a bevándorlás kezelésére.

A külpolitika mindössze 4%-ot kapott, jelezve, hogy a belső feszültségek, különösen a demokráciával és az egyéni jogokkal kapcsolatos kérdések jelentik a legnagyobb aggodalmat.

Nemek szerinti bontásban is eltérnek a prioritások: bár mind a férfiak, mind a nők számára a demokrácia és a gazdaság volt a legfontosabb, a nők az abortuszt nagyobb arányban sorolták a legfontosabb kérdések közé (19% vs. 8%).

Az exit poll módszertanáról és a kutatásról
Az NBC News Exit Poll eredményeit a választási nap során gyűjtötték, hogy közvetlen képet kapjanak a szavazók véleményéről, motivációiról és preferenciáiról. Az exit poll módszertana azt jelenti, hogy közvetlenül a szavazóhelyiségekből kilépő választókat kérdezik meg, ezáltal valós időben tudják nyomon követni az adott választási körzetek demográfiai jellemzőit és a szavazási döntéseket befolyásoló tényezőket. Ez a módszer lehetővé teszi, hogy még a hivatalos eredmények beérkezése előtt részletes betekintést nyerjenek a választók véleményébe.

A minta reprezentativitása érdekében az exit poll készítői különös figyelmet fordítanak a demográfiai és földrajzi sokszínűségre, hogy a különböző csoportok véleménye tükröződjön az eredményekben. Az adatok feldolgozása és elemzése során olyan statisztikai módszereket alkalmaznak, amelyek minimalizálják a mintavételi hibákat, így az exit poll megbízható előrejelzést ad a választók általános hozzáállásáról és a szavazási szokásokról.

Az egyes államokban, Arizonában, Georgiában, Floridában, Michiganben, Nevadában, Észak-Karolinában, Ohioban, Pennsylvaniában, Texasban és Wisconsinban végzett exit poll felmérések esetében a minta mérete államonként 1500 és 2500 válaszadó között lesz.

Egyelőre korai adatokat közöltek, az NBC News arra figyelmeztet, hogy kisebb elmozdulások még lehetnek az eredményekben, de drasztikus elmozdulásokra nem számítanak. Valamint arra is figyelmeztetnek, hogy a választói magatartás összetettebb annál, hogy egyértelmű következtetéseket lehessen levonni az adatokból a tényleges voksokat illetően.

Ez arra utal, hogy a nők körében erőteljesebb a reproduktív jogok védelme iránti igény, amit a Roe v. Wade visszavonása óta kialakult politikai helyzet tovább erősített. Az abortusz kérdését sokan nem csupán egyéni döntésként, hanem szélesebb jogi és társadalmi kérdésként értelmezik, amely alapvetően meghatározhatja a nők jogainak helyzetét az amerikai társadalomban.

A szavazók választási preferenciái is éles megosztottságot mutatnak a pártpolitikai táborok között:

Harris támogatóinak fele a demokrácia állapotát jelölte meg legfontosabb szempontként, amit az abortusz és a gazdaság követett.

Ezzel szemben Trump szavazói számára a gazdaság volt a legfontosabb kérdés, amit a bevándorlás és a demokrácia követett. Az amerikai választók elmélyülő politikai és társadalmi megosztottsága a szavazók prioritásaiban is tükröződik.

Az ABC News más részleteket emel ki a mérésből:

a választók 55%-a túl szélsőségesnek tartja Donald Trump nézeteit, és népszerűségi mutatói negatívak: 44%-uk kedvezően, 55%-uk kedvezőtlenül ítéli meg személyét.

Kamala Harris esetében kevesebben, 46% gondolja, hogy nézetei túlságosan szélsőségesek, és személyes népszerűsége is valamivel jobb, bár szintén negatív: 48%-uk kedvezően, 50%-uk kedvezőtlenül tekint rá. Mindez azonban nem feltétlenül jelzi előre a választási eredményt;

például Trump 2016-ban is győzni tudott az elektori kollégiumban, bár személyes megítélése akkor mindössze 40% volt, és szoros versenyben volt egy szintén megosztó ellenféllel, Hillary Clintonnal szemben.

A választók érzelmileg is erősen kötődnek a választási versenyhez:

az előzetes adatok szerint 36%-uk félelmetesnek tartaná, ha Trump nyerne, míg Harris győzelmét 29% ítélné meg hasonlóképpen.

Trumptól elfordultak a fehér férfiak, de talált fekete és latinó szavazókat

Az NBC News Exit Poll korai feldolgozottságú eredményei alapján Donald Trump népszerűsége jelentős csökkenést mutat a fehér szavazók körében:

jelenleg 49%-os támogatottsága van ebben a csoportban, szemben a 2020-as 57%-kal.

Ezzel szemben a fekete és latino választók között Trump megítélése enyhén javult, ami az előző választáshoz képest fordulatot jelent, támogatottsága mindkét csoportban 4-4 százalékkal javult. Bár még az exit poll eredményeinek összesítése korai szakaszban tart, az első eredmények alapján látható, hogy Trump tábora diverzifikáltabb a különböző demográfiai csoportokban.

A felmérés szerint a választók közel 60%-a támogatja, hogy a legtöbb okmányokkal nem rendelkező bevándorló számára megadják a lehetőséget a jogi státusz kérelmezésére.

Ez ismét kedvezőtlen helyzetkép Trump számára, aki a kampányának központi ígéretévé tette a kiutasításokat. Ezzel szemben a szavazók 39%-a a deportálást részesítené előnyben. Trump, ha újraválasztják, az Egyesült Államok történetének legnagyobb deportálási hullámát ígéri, amely során jelentős számú okmányok nélküli bevándorlót küldene vissza származási országába.

Részletesen így áll az amerikai elnökválasztás 02,00 órakor

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A küzdelem rendkívül szorosnak ígérkezik: a billegő államokban és az országos pollokban is fej-fej mellett vannak a jelöltek. Az első, Dixville Notchból érkező eredmény döntetlen is lett. Ideális esetben holnap reggelre lehet már látni, ki lesz a következő elnök, de nem teljesen kizárható, hogy ismét kell néhány napot várnunk. Közben a választás folyamatát vihar, áradás, technikai problémák és bombafenyegetések hátráltatják. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

2024. november 06. 00:10

Megosztás

Érkeznek az első eredmények

Kentuckyban 1,77%-os feldolgozottságnál nem meglepő módon Donald Trump vezet 63%-35%-re, míg Indianában ugyancsak nagyon alacsony, 1%-os feldolgozottság, és 71%-28%-ra állnak az erőviszonyok, szintén a republikánus zászlóvivő javára.

(Fox)

A választás estéjén ezen a térképen fogjuk jelölni, hogy a demokrata Kamala Harris (kék) vagy a republikánus Donald Trump (piros) nyert-e az egyes tagállamokban a tévécsatornák és más médiumok előrejelzései alapján.

A választást várhatóan eldöntő ingaállamokat fekete körvonallal emeltük ki, hangsúlyozva az ő elektori voksaikat.

map

A kulcsfontosságú csatatérállamok Nevada (NV), Arizona (AZ), Georgia (GA), Észak-Karolina (NC), Pennsylvania (PA), Michigan (MI) és Wisconsin (WI).

Georgiában is tovább tartanak nyitva a szavazóhelységek

Az államba tömegesen beérkező, az FBI szerint orosz domainekről küldött bombafenyegetések miatt tíz georgiai szavazóhelység tovább fog nyitva tartani.

A helyi tisztségviselők szerint átlagosan 20-30 perces hosszabbításokkal kell számítani, egy helyen negyvennel.

FRISSÍTÉS: végül a tízből csak öt szavazóhelység kapta meg az engedélyt az állami bíróságtól

(CNN)

2024. november 06. 00:29

Eddig legalább harminc bombariadó volt

A választások napján magyar idő szerint éjfélig legalább harminc esetben riasztották a rendőrséget bombafenyegetés miatt, csak Georgia államban 17 alkalommal. Egyik riasztásnál sem találtak robbanószert. Ennyi bombariadó az amerikai választások történetében példátlannak számít.

Az amerikai hatóságok próbálják kitalálni, hogyan akadályozhatnák meg a fenyegetések beérkezését. Az FBI legalább egy georgiai esetnél kiemelte, hogy egy orosz domain címről jött a levél.

(CBS)

2024. november 06. 00:33

Megosztás

Republikánusok: mindenki hozzon magával még egy férfit!

A választási nap végéhez közeledve Donald Trump támogatói egyre nagyobb aggodalommal fordultak a férfi szavazók részvétele felé, arra biztatva őket, hogy menjenek szavazni. Stephen Miller, Trump régi tanácsadója, korábbi beszédírója amerikai idő szerint este 5:58-kor posztolt az X-en, felszólítva követőit:

Ha ismersz olyan férfiakat, akik még nem szavaztak, vidd el őket a szavazóhelyiségekbe.

A konzervatív Turning Point szervezet vezetője, Charlie Kirk, a nap folyamán szintén aggódva figyelte a részvételi adatokat, különösen a férfi szavazók körében – írja az AP News.

Kirk reggel „vegyesnek” és az elvárásokhoz képest alacsonynak ítélte meg a részvételi adatokat, hangsúlyozva, hogy a választókra nagy szükség van, és nem szabad, hogy a részvétel alacsony legyen.

Délutánra azonban Kirk hangvétele pozitívabbá vált: 4:11-kor örömmel jelentette be, hogy „a férfiak érkeznek” és a részvétel „hirtelen növekszik.” Ez a fordulat optimizmusra adott okot Trump kampánycsapatában, akik az utolsó órákban fokozták a mozgósítást, hogy maximalizálják a szavazatok számát a választás zárásáig.

A férfi szavazók részvétele különösen fontos Trump kampánya számára, mivel a konzervatív tábor hagyományosan nagyobb arányban számíthat erre a demográfiai csoportra.

2024. november 06. 00:47

Megosztás

Már a bíróság lépett közbe egy választási szabálytalanság miatt a csatatérállamban

Az amerikai elnökválasztást több helyen is bonyodalmak kísérték, volt, ahol jogi vitát okozott a szavazatok megszámlálása, de természeti katasztrófák következményeit és technikai problémák is hátráltatják a voksolást. Pennsylvaniában, Floridában és Észak-Karolinában is jelentős kihívásokkal szembesültek a választók és a választási tisztviselők.

2024. november 06. 00:48

Megosztás

Milwaukee-ban kisebb lesz a késés, mint gondolták

Ann Jacobs, a Wisconsini Választási Bizottság elnöke szerint valószínű, hogy a Milwaukee-i levélszavazatok újraszámlálása csak körülbelül egy óra késést fog eredményezni az adatközlésben.

„Ezeket a szavazólapokat már kezeltük, sikeresen átfutottak a gépen” – mondta Jacobs a CNN-nek. „Szóval az a reményem, hogy nem fog túl sok plusz időt igénybe venni”.

(CNN)

2024. november 06. 00:50

Megosztás

Frissítés Indianából és Kentuckyból

Indianában 10%-ra kúszott fel a feldolgozottság, és 58%-41%-re módosult Donald Trump, illetve Kamala Harris szavazataránya. Kentuckyban 69%-kal vezet a republikánus zászlóvivő, a demokrata alelnök a voksok 30%-át mondhatja magáénak.

Trump négy évvel ezelőtt 62%-36% arányban győzedelmeskedett az Appalache-hegység által átszelt Kentuckyban, míg a középnyugati Indianában 57%-41% volt az eredmény 2020-ban.

Kentucky 8, Indiana pedig 11 elektori vokssal befolyásolja az 538 elektorból álló kollégium végeredményét.

(Fox)

2024. november 06. 00:54

Megosztás

Elon Musk aktív marad

Elon Musk most először erősítette meg az X Spaces-en, hogy a mai nap után is nagy szereplője lesz az amerikai politikának, és azt mondta, hogy szuper kampányszervezete „nagy súlyt fog helyezni” a következő félidős választásokon:

„Az America PAC a mostani választások után is folytatja a munkát – és felkészül a félidős választásokra és minden közbenső választásra.

2024. november 06. 00:55

Megosztás

Véget ér a szavazás az egyik legfontosabb államban

Hajnali 1 órakor több államban, köztük

a kulcsfontosságú ingaállamban, Georgiában is bezárulnak a szavazóhelyiségek ajtajai.

(bár Georgiában kisebb csúszással számolhatunk). A demokrata Joe Biden 2020-ban óriási meglepetésre, mindössze 0,2 százalékpontos különbséggel nyerte meg az egykor republikánus fellegvárnak tartott Georgiát. 2016-ban Donald Trump még 5 pontos fölénnyel zsebelte be a „barack” államot.

Georgia mellett a szomszédos Floridában is zárulnak az urnák, ahol meglepetést jelentene, ha Trump veszítene a 2020-ban elért mintegy 3,4 pontos előnyéből. Ezenkívül Dél-Karolinában, Virginiában, Vermontban, és New Hampshire egyes, illetve Kentucky és Indiana maradék részein fejeződik be a szavazás.

2024. november 06. 00:57

Megosztás

Az exit poll alapján Trump lehet magabiztosabb Georgiában

Georgia, mint az elsőként záró csatatérállam, már most betekintést nyújt a nap során szavazó választók véleményébe és prioritásaiba. Az előzetes exit poll adatok szerint a gazdasági helyzet iránti elégedetlenség dominál, míg a választás tisztaságába vetett bizalom magas. Az eredményeknek inkább Donald Trump republikánus jelölt örülhet jobban, mert őt tartják alkalmasabbnak a válsághelyzetek kezelésére a válaszadók.

2024. november 06. 00:59

Megosztás

Harris támogatóinak egyharmada nem a demokrata jelölt mellett, hanem Trump ellen szavaz

A Trump-szavazók nagy többsége azt mondja, hogy szavazatát inkább az ő támogatására adta le, mint Harris ellenében.

Tízből három Harris-támogató azonban azt mondja, hogy szavazatát Trump ellen adta le. Ez nagyjából hasonló a négy évvel ezelőtti Biden-Trump párharc dinamikájához.

2024. november 06. 01:00

Megosztás

Alig számoltak meg pár szavazatot, mégis honnan tudják, hogy ki nyert egy államot?

Az Egyesült Államok elnökválasztásának éjszakáján bőven vannak államok, amelyeknél már akkor eredményt hirdetnek a hírügynökségek, amikor éppenhogy lezárták a szavazóhelyiségeket. Bonyolult matematikai modellek, demográfiai minták és történelmi tapasztalatok segítik ebben a cégeket. Bemutatjuk, hogyan is kiáltják ki, hogy Kamala Harris vagy Donald Trump nyert meg egy államot az elnökválasztáson!

2024. november 06. 01:01

Megosztás

CNN: egy-egy állam Trumpnak és Harrisnek

A CNN előrejelzése szerint Kentucky 8 elektori voksát Donald Trump, míg Vermont 3 elektorát Kamala Harris zsebelte be.

2024. november 06. 01:03

Megosztás

Fox: Indiana Trump zsebébe esik

Még 11 elektori voks a republikánus zászlóvivőnek a Fox előrejelzése alapján.

2024. november 06. 01:08

Megosztás

Floridában 34% a feldolgozottság

Donald Trump 51,3%-kal vezet Kamala Harris előtt, akinek 47,9% az eddigi szavazataránya.

(Fox)

2024. november 06. 01:10

Megosztás

Georgiaból jött exitpoll: Trump örülhet

A CNN ismertette a fontos csatatérállamból az exitpoll felméréseinek eredményét. Eszerint

  • a feketék körében Harris 86%-ot kapott, Biden 4 éve még 88%-ot.
  • Az iskolázatlan fehérek körében Trump 81%-ot szerzett,
  • a pártfüggetlenek körében 54-43%-ra nyerhetett Trump.

Különösen az utóbbi adat érdekes, négy éve ugyanis Biden 9%-ponttal nyert ebben a kategóriában.

Az exit poll felmérés a választás napján készül, ezért hagyományosan pontosabb felmérés, mint a választás előttiek.

2024. november 06. 01:12

Megosztás

Így áll a térkép

map

Donald Trumpnak 19, Kamala Harrisnek 3 elektori szavazata van.

Előbbi Indianát és Kentuckyt, utóbbi Vermontot hódította meg a CNN szerint.

A győzelemhez 270 elektori voks szükséges.

2024. november 06. 01:19

Megosztás

Nő Trump előnye Floridában

59%-os feldolgozottságnál Donald Trump 52,9%-on, míg Kamala Harris 46,3%-on áll.

(Fox)

2024. november 06. 01:21

Megosztás

Újabb szavazókörzetek zárnak fél 2-kor

A szintén billegő Észak-Karolinában, valamint Ohióban és Nyugat-Virginiában is véget ér a voksolás. Trump 2020-ban 1 ponttal, 2016-ban pedig 3 ponttal nyerte Észak-Karolinát, egyszóval egy itteni vereség könnyedén volt elnök vesztét jelentheti. Legutóbbi demokrataként Barack Obama nyerte az államot.

2024. november 06. 01:31

Megosztás

CNN: Nyugat-Virginában Trump győzött

Plusz 4 elektor a republikánusnak.

2024. november 06. 01:35

Megosztás

Már a képviselőházban is vannak győztesek

Az Associated Press szerint Jim Justice, Nyugat-Virginia népszerű republikánus kormányzója könnyedén nyerte el szenátusi mandátumát. Győzelme nem volt váratlan, és fontos lépést jelent a szenátusi többségért küzdő Republikánus Párt számára, amely a jelenlegi választási eredményekkel közelebb került a felsőház irányításához.

Indiana államban a nyolcadik kongresszusi kerületben Mark Messmer republikánus jelölt is sikeresen szerepelt, és az első új tagként került be az amerikai képviselőházba ebben a választási ciklusban. Messmer Larry Bucshont váltja, aki több mint tíz év szolgálat után vonult vissza. Bucshon visszavonulása után a kerületet továbbra is republikánus képviselet fogja ellátni, amit Messmer győzelme biztosít.

A republikánusok számára további örömhír, hogy Phil Scott ismét elnyerte Vermont kormányzói posztját. A sikeres újraválasztás Scott népszerűségének jele, és egyúttal a Republikánus Párt pozícióit erősíti egy olyan államban, amely általában inkább a Demokrata Párt felé hajlik.

2024. november 06. 01:37

Megosztás

Jó jel Harris számára a középnyugatról?

A republikánusok által dominált Indiana állam Boone megyéjében, mely a főváros, Indianapolis mellett fekszik, Kamala Harris 91%-os feldolgozottságnál 12 ponttal van csak lemaradva Donald Trump mögött, 43%-55%-re. Trump 2020-ban ezt a kertvárosias megyét még 58%-39%-ra nyerte, azaz 19 százalékpontos előnnyel.

Ha egy ilyen, többnyire fehér lakossággal bíró középnyugati elővárosban Harris valóban csökkenteni tudná a lemaradását, az reménnyel töltheti el a demokratákat Wisconsin, Michigan és Pennsylvania kapcsán.

2024. november 06. 01:43

Megosztás

Szoros Floridában az abortuszjogokról szóló szavazás

A szavazatok 66%-ának összeszámlálása alapján Floridában a 4-es számú módosítás, amely az abortuszjogokat rögzítené az állam alkotmányában, 59%-os támogatottsággal áll szemben 41%-nyi ellenszavazattal – jelentette az AP.

Ez a módosítás megakadályozná a törvényhozókat abban, hogy olyan törvényeket hozzanak, amelyek korlátozzák az abortuszt a magzat életképességéig, lényegében visszaállítva a Roe v. Wade standardját az államban.

Azonban Floridában 59%-os támogatottság nem elegendő a sikerhez – az alkotmánymódosítások elfogadásához 60%-os szavazati arány szükséges, így ennek a szavazatnak az eredménye a végső pillanatban dőlhet el.

2024. november 06. 01:46

Megosztás

Georgiában Trump vezet

Azonban csupán 12%-os a feldolgozottság. Egyelőre 63%-37% a republikánus elnökjelölt javára, viszont a demokraták bástyájának környékéről, Atlantából és annak agglomerációjából még alig érkeztek eredmények.

2024. november 06. 01:49

Megosztás

Ezt mutatja a térkép

Eddig 23-3 az állás az elektori kollégiumban Donald Trump volt elnök javára. Az eddig előrejelzett 4 államból 3-at ő nyert (Indiana, Kentucky, Nyugat-Virginia), míg Kamala Harris csak Vermontot tudhatja magáénak.

map

2024. november 06. 01:52

Megosztás

Virginiában Harris áll az élen

20%-os feldolgozottságnál 54%-44% az állás

a 13 elektorral rendelkező államban, ami az elmúlt ciklusok során egyre csak a demokraták felé húzott.

2024. november 06. 01:57

Megosztás

Hiába áll egész jól a szavazatokkal Trump, megint csalást kiáltott

A republikánus elnökjelölt az eddigi feldolgozottság alapján jól áll, ettől függetlenül azonban Philadelphia és Detroit városokban is csalást kiáltott (ez négy éve szokása). Az előbbiben már órákkal ezelőtt jelezte a rendőrség, hogy alaptalanok voltak az exelnök vádjai.

Most Michigan állam központjából is nyilatkoztak a rendvédelmi szervek, akik szerint semmilyen, Trump által említett „rendőri intézkedés” nem folyik a környéken.

(CNN)

2024. november 06. 02:01

Megosztás

CNN: új előrejelzések

Florida, Tennessee, Missouri, Alabama, valamint Oklahoma államokat Donald Trump vitte, de Massachusetts, Maryland és Washington D.C. elektori voksait Kamala Harris.

2024. november 06. 02:02

Megosztás

Florida Trumpé

A korábbi fontos csatatér-államban, Floridában Trump győzött a CNN szerint. 78%-os feldolgozottság mellett 55,2%-on áll, Harris 43,8%-ot kapott eddig.

2024. november 06. 02:03

Megosztás

Az FBI szerint Oroszországból jönnek a kamu bombafenyegetések

Atlanta környékén újabb bombafenyegetéseket jelentettek több szavazóhelyiségnél – jelentette be Brad Raffensperger, Georgia állam választásokért felelős vezető tisztviselője. A fenyegetések miatt korábban evakuálást rendeltek el, így 12 megye, köztük hat Dekalbben, öt Fultonban és egy Gwinnettben, meghosszabbított nyitvatartással fogadja a szavazókat.

Raffensperger szerint a fenyegetések által érintett minden szavazókörzetet nyitva tartanak, és a biztonság érdekében bombakereső kutyákkal ellenőrzik az épületeket.

A sajtótájékoztatón Raffensperger utalt arra, hogy a bombafenyegetések mögött valószínűleg ugyanaz a forrás állhat, korábbi kijelentése szerint pedig a fenyegetésekért Oroszország a felelős. Három további megyében „normális okok” miatt is késleltették a szavazóhelyiségek zárását.

Forrás

Forrás2

Források: CNN, FOX, CNBC,

Hirmagazin.eu