2024. március. 29. péntek
HomeSportSporthirekMeghalt az olimpiára készülő magyar bíró

Meghalt az olimpiára készülő magyar bíró

Kínában, egy versenyen halt meg Kaposvári Zsolt vívóbíró. 48 éves volt.

Életének 48. évében, csütörtökön verseny közben elhunyt Kaposvári Zsolt vívóbíró. Az olimpiára készült.

A Magyar Vívó Szövetség (MVSZ) honlapján megjelent hír szerint a „világ egyik legjobb versenybírója” olimpiai és világbajnoki döntőket vezetett. Halálakor az ázsiai olimpiai pótkvalifikációs versenyen vett részt a kínai Vuhsziban.

Meghalt az olimpiára készülő magyar bíró2

Kaposvári Zsolt a Honvéd kardvívójaként részt vett junior-világbajnokságon. Két bajnoki címet nyert, a kardvívó B-válogatottnak is tagja lehetett. Mivel a legjobbak közé nem tudott bekerülni, 24 évesen hagyott fel a versenysporttal. Nem szakadt el végleg a sportágtól, versenybíróként folytatta.

Három fegyvernemes zsűriként a legutóbbi két olimpián a finálékban volt bíró, tíz világbajnoki döntőn vett részt.

A nemzetközi vívószövetség 2011-ben az legjobb kardzsűrijének választotta. Jelölték az idei, Rio de Janeiró-i olimpiára,a Blikk információi szerint már a repülőjegyet is elküldték Kaposvári Zsolt számára.

„Úgy gondolom ebben a sportágban jó versenybíró csak korábbi kardozóból lehet. Emellett az is fontos, hogy igazi vívónemzetből kerüljön ki valaki, hiszen úgy sokkal jobban elfogadják az ítéletét”- mondta Kaposvári Zsolt egy 2011-es interjúban.

„Ebből megélni nem lehet – nekem is van civil foglalkozásom, menedzser vagyok -, de a versenyeknek köszönhetően eljutsz olyan helyekre, ahova saját zsebből nem valószínű. Emellett lehet, hogy viccesen hangzik, de jó érzés, ha egy rangos versenyen a nemzetet tudod képviselni.”

Kaposvári Zsolt a kínai Vuhsziban váratlanul rosszul lett. A hírek szerint a helyi kórházba vitték, ám onnan kiengedték. Ezután ismét rosszul lett. Akkor már nem tudtak segíteni rajta. Azt egyelőre nem tudni, hogy m i okozta a halálát.
VIDEÓ: Kaposvári Zsolt egy 2015-ös tévéműsorban:

„Hogy lehet ez? Mondja már meg valaki!!! Iszonyúan sajnálom!” írta Stefanek Gertrúd a Facebook-bejegyzés alá. „Nagyon szomorú vagyok Zsolt halálhíre miatt. Nagyszerű ember volt és fantasztikus bíró. Hiányozni fog” -írja Steve Moore.

Forrás: szeretlekmagyarország