A pedagógusok és a kormány megállapodott a tanárok fizetésemeléséről.
Mint ahogy a Blikk is megírta, Gulyás Gergely és Navracsics Tibor kedd délelőtt sajtótájékoztatót tartott az EU-s helyreállítási alapról. Ezen többek között azt is elárulták, hogy a kormány megállapodott a pedagógusokkal a fizetésemelésekről.
A legfrissebb hírek itt!
Tanári béremelés: megállapodtak a bizottsággal
A kormány megállapodott a bizottsággal a pedagógusok béremelésével kapcsolatban, ezért bízik benne, hogy minden ezek mentén zajlik majd
– mondta Gulyás Gergely a december 13-i kormányinfón. Pontos részleteket azonban egyelőre nem árultak el, ezt a bizottságra bízzák, mikor és hogyan hozzák nyilvánosságra.
Amit az uniós pénzekről tudni érdemes
Mint ahogy a Blikk megírta, Brüsszelben jóváhagyták a Magyarországot érintő megállapodásokat, s noha Gulyás Gergely és Navracsics Tibor kedden ismertetik a részleteket, úgy tűnik, a reméltnél több pénz érkezik hozzánk az EU-tól.
Mint ahogy a Blikk is megírta, Orbán Viktor ma reggel a Facebookon egy fotóval közölte, hogy hamarosan bejelentést tesz. Most az is kiderült, miről van szó.
Elárulták, 2300 milliárd forint nyílik meg a helyreállítási alapnak köszönhetően. Ebből 70 százalék kerül a megújuló energiákba, míg 30 százalék a digitális átállást segíti. 14 000 milliárd forint áll rendelkezésre az operatív programokra, ebből 4000 milliárd forintot már jóváhagyott a bizottság. 9-10 ezer milliárd áll a többi operatív program rendelkezésre.
A Blikk Rétvári Bencével készített interjút a pedagógusok béremelésével és a túlórák kifizetésével kapcsolatban – a politikus a kérdéseinkre adott válaszából kiderült, a kormány tisztában van azzal, hogy a 10%-os emelésnél többre van szükség, de azt az unióval közös finanszírozásból tudják csak megoldani. Ezzel kapcsolatban született megállapodás, amelyet ma jelentettek be.
Tervben volt a béremelés
Rétvári Bence egyebek között arról beszélt december 7-én a Blikknek adott interjúban, hogy nagyon fontos, egyik elsődleges feladata a kormánynak a pedagógusok béremelése. Azt mondta: mindenképpen növelik a béreket, de jobban szeretné a kormány, ha ehhez uniós források is jönnének.
A legfrissebb hírek itt!
– Idén és jövőre is emelkedik a pedagógusok bére 10-10 százalékkal, de uniós forrásokat is szeretnénk használni, hogy nagyobb mértékben növeljük. Így a közös finanszírozásból jövőre 21, a következő évben 25, majd 29 százalékkal nőne a fizetésük. Jövőre 86 milliárd forinttal jut több az oktatásra, ennek az elsöprő többségét béremelésre fordítjuk, ez az összeg pedig természetesen lehetőséget ad minden más hasonló költség, így a túlórák rendezésére is – mondta Rétvári Bence.
A PDSZ nem elégedett a kormány ígéretével
Rétvári Bence bejelentése a 10%-os garantált emelésről nem hatotta meg a PDSZ-t, de az sem, hogy közös finanszírozásból akár 21, a következő évben 25, majd 29 százalékkal emelne. Nagy Erzsébet a PDSZ képviseletében fejtette ki véleményét:
– A tervezett 10, illetve brüsszeli támogatással 20 százalék, főleg ha pótlékemelésként történik, nem elegendő, mert még az inflációt sem kompenzálja.
A legfrissebb hírek itt!
A közoktatásban dolgozók bérei olyan mértékben el vannak maradva a kormány által kitűzött, elérendő céltól, hogy nem lehet azt teljesíteni anélkül, hogy első lépésként nagyarányú alapbéremelésre nem kerül sor.
A 45 százalékos béremelés már a minimum minimuma,
ennél kevesebbel nem elégedhetünk meg – magyarázta Nagy Erzsébet. Szerinte a nem pedagógus munkakörökben, ahol 2008 óta nem változott a közalkalmazotti bértábla, még nagyobb mértékű emelésre van szükség, ehelyett továbbra is folyik a Brüsszelre mutogatás, és a jövő évi költségvetési törvényben még a 10 százaléknak sincs nyoma.
blikk