…Ezek a tudósok, … meg tudják nyugtatni az ember!
Egy szuper ritka, a világ legmagasabb épületénél kétszer nagyobb mega aszteroida fog a jövő héten Föld körüli pályára kerülni.
A NASA által csak 363505 (2003 UC20) nevezett aszteroida átmérője 1,2 mérföld, ami annyi, mintha két Burdzs Kalifa (korábbi nevén Dubaj-torony) épületet tennénk egymás tetejére. Az óriás szikla november 2-án fog másodpercenként mintegy 7,96 kilométeres sebességgel elszáguldani a Föld mellett, és a szakértők a kettes ritkaságszámot adták az aszteroidának.
A kettő azt jelenti, hogy nagyjából évente egyszer érkezik a Föld köré, bár 2022 januárja óta nem látták a Föld közelében. Az aszteroidát 1901. június 4-én észlelték először.
A tudósok szerint azonban szerencsére nincs okunk a pánikra, ugyanis nem tűnik úgy, hogy az aszteroida veszélyes lenne a Földre, hacsak persze nem tér le nagyon az útvonaláról, miközben felénk tart. De ha mégis, akkor az Egyesült Arab Emírségekben, Dubajban található óriási felhőkarcolóhoz képest kétszer akkora aszteroida által okozott károk pusztítóak lehetnek, még a NASA-t is teljesen váratlanul érheti.
Ilyen lenne a pusztítás
Az év elején a NASA arra figyelmeztetett, hogy egy bolygógyilkos aszteroida átlagosan 600 000-700 000 évente egyszer csapódik be a Földbe.
James Garvin, a NASA vezető tudósa új kutatásai szerint a fél mérföldnél nagyobb átmérőjű űrsziklák becsapódása háromszor gyakoribb lehet a korábbi becsléseknél, bár a 363505 (2003 UC20) vélhetően nem tartozik azok közé, amelyek elpusztíthatnák az emberiséget.
Egy ekkora objektum, amellett, hogy óriási helyi pusztítást okozna, a bolygó légkörének hatalmas tömegét lövellné ki az űrbe. A Földön a dolgok teljesen összekuszálódnának
– idézi a Daily Star Garvint.