Folytatódik a Magyar népmesék programsorozat: január 16-án 11 órakor az egyedülálló gyűjtemény egy újabb története elevenedik meg a Mesemúzeum és az Alexandra Kiadó közös programján.

Még több mese januárban

A Magyar népmesék sorozat valódi kulturális kincs: ezeken a meséken több generáció nőtt már fel, a történetek valódi családi mesék, amelyek tökéletesen alkalmasak arra, hogy közelebb vigyék a gyerekekhez a magyar népmesei hagyományt.

Az autentikus népművészeti és népzenei motívumokat követő Magyar népmesék egyike köré épül a Mesemúzeum és az Alexandra Kiadó közös gyermekprogramja. Novembertől havonta egyszer egy-egy magyar népmeséhez kapcsolódó programon vehetnek részt a gyerekek a Mesemúzeumban. Legközelebb január 16-án, szombaton délelőtt 11 órakor hangzik el egy történet, majd a közös mesemondást és éneklést követően népi iparművész segítségével a történet hőseit, figuráit készíthetik el a gyerekek.

Az Alexandra Kiadó decemberben jelentette meg a 100 magyar népmese című kötetet, amelyben a sorozat valamennyi darabja helyet kapott.

A Magyar népmesék című animációs sorozat 1977-ben született Mikulás Ferenc ötletéből. A Kecskeméti Filmstúdió vezetője és a sorozat rendezője, tervezője, Jankovics Marcell elhatározták, hogy az egyes epizódokban az adott tájegység népművészeti motívumait, viseletét és tájnyelvét jelenítik meg. A sorozat zenéjét, az autentikus népdalelemeket saját dallamokkal elegyítő Kaláka együttes írta. Az így létrejövő képi, zenei és szövegvilágnak köszönhetően a Magyar népmesék népszerűsége több mint három évtized múltán is töretlen.

Forrás: delina