2024. március. 29. péntek
HomeSzabadidőBulvárMásodik lett a maratonon, elvitték a rendőrök

Második lett a maratonon, elvitték a rendőrök

Csak egy kilométert futott a csaló!

7000 dollárért csalt a Kenya Maraton második helyezettje. A rendőröket nem győzték meg a vízhólyagok sem.Második lett a maratonon,

„Az elejétől a végéig figyelemmel kísértem az élbolyt, de őt egyszer sem láttam. Természetesen nem fogják elismerni a teljesítményét, mert valójában nem végzett a második helyen.” – nyilatkozta Ibrahim Husszein versenyigazgató

A 28 éves Julius Njogut a helyi rendőrség csalás gyanújával letartóztatta, amikor kiderült, hogy a nézők között várakozott, és akkor csatlakozott a mezőnyhöz, amikor az élboly számára már csak alig több mint egy kilométer volt hátra a célba érkezésig.

A nemzetközi verseny szervezői számára hamar gyanússá vált, hogy a férfi a 42 kilométeres távot követően nem tűnt fáradtnak és nem izzadt. Amikor számon kérték, vitatkozni kezdett a rendezőkkel, levette a futócipőjét, és a lábán lévő hólyagokkal próbálta bizonyítani, hogy tisztességesen teljesítette a versenyt.

Forrás: vilagszam