Home Tudástár Csillagászat, űrkutatás Már több mint két hónapja, hogy a NASA asztronautái, Butch Wilmore és Suni Williams az űrben...

Már több mint két hónapja, hogy a NASA asztronautái, Butch Wilmore és Suni Williams az űrben rekedtek a Boeing űrhajójának, a Starlinernek a hibája miatt.

Legénység nélkül térhet vissza a Földre a Boeing űrhajója, Getty

Az idő pedig egyre fogy, ugyanis az űrhajó akkumulátora csupán szeptember elejéig tarthat ki, a NASA viszont egyelőre nem bízik annyira az egység működésében, hogy azzal térjenek vissza az űrhajósok, írja a Futurism.

A Boeing CST-100 Starliner űrhajójának fejlesztése több évet csúszott. Az első, legénység nélküli tesztrepülést már 2019-ben

tervezték, amikor különböző hibák miatt elhalasztották, és csak 2022-ben történhetett meg. A legénységgel végzett tesztrepülést szintén sokszor lefújták rendellenességek miatt, míg végül június 5-én elindult a világűrbe a floridai Kennedy Űrközpontból.

Az eredeti elképzelés az volt, hogy a Starliner legénysége egy hetet tölt a Nemzetközi Űrállomáson, ám ez nem jött össze, az űrhajó ugyanis többszörösen meghibásodott, többek között héliumszivárgást is tapasztaltak. A Starlinernek a jelenlegi ismeretek szerint annyi üzemanyaga van, hogy augusztus végéig-szeptember elejéig pályán maradjon.

Az idő azonban sürgeti a mérnököket, ugyanis két hónap alatt nem történt jelentős előrelépés.

CNBC szerint a NASA felvetette annak lehetőségét, hogy a Starliner Wilmore és Williams nélkül térjen vissza a Földre. Bár az egyeztetések még zajlanak, ez a forgatókönyv azt jelentené, hogy egy csereszállító SpaceX Crew Dragon egységnek kellene megmentenie az űrhajósokat.

A kapszula üresen történő visszaküldése komoly bizalmatlanságot jelez a Boeing irányába, ami nem meglepő, tekintve hogy a fejlesztési folyamat nagyon elhúzódott, sok volt a technikai probléma, arról pedig nem is beszélve, hogy milyen a repülési vállalat renomája jelenleg. Hogy egy üres visszatérés megpecsételné-e Starliner sorsát, az egyelőre kérdéses, tekintve hogy a Boeing és a NASA már 6,7 milliárd dollárt áldozott a projektre 2010 óta.

Forrás

Hirmagazin.eu

ElőzőNAV: nem kell feltétlenül adószámot kiváltani a lakáskiadáshoz
KövetkezőMoszkva elismerte, hogy az ukránok betörtek Oroszországba – videók
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás