Évtizedek kemény munkájával sikerült kiemelni a proletár pörköltmocsárból a magyar éttermi kultúrát, mely ma már saját jogán vonzza a gasztroturistákat. Szakemberek szerint ezért egyáltalán nem őrültség erre alapozva vendéglátó vállalkozásba kezdeni, ráadásul a minőségi szolgáltatásra nemcsak Budapesten, de vidéken is egyre nagyobb a kereslet. Az is az éttermesek malmára hajtja a vizet, hogy a magyar mezőgazdaság egyre inkább alternatíva a minőségi alapanyag-ellátásban.
A kockás abroszos kisvendéglőkre és a balatoni talponállókra nosztalgiával gondolhatunk vissza, a rendszerváltás előtt azonban alig akadt olyan nívós étterem, mely a munkásosztály egyszerűbb igényein felül is tudott volna teljesíteni. A helyzet az elmúlt negyed évszázadban rengeteget változott: az öt Michelin-csillaggal kitüntetett hazai étterem mellett számtalan különleges, izgalmas gasztrokalandra csábító vendéglátóhelyünk is van már, ennek köszönhetően pedig már Magyarország is felkerült az hasuk után utazó turisták térképére.
Üzletileg is érdemes egy jól megfontolt vendéglátóipari vállalkozásba kezdeni, hiszen a kereslet már megvan a minőségi szolgáltatásokra – mondta Glázer Tamás, a Magyar Turizmus Zrt. turisztikai vezérigazgató-helyettese, miután az idei Utazás Kiállításon előadást tartott a szektor helyzetéről.
A szakember szerint több jó lehetőség is akad arra, hogy valaki slágeréttermet csináljon Magyarországon. Ha kíváncsi néhány tippre, kattintson az alábbi videóra.
forrás: profit7.hu