Az ESET a Barcelonában megrendezett Mobile World Congress eseményen mutatta be először a Smart TV Security alkalmazását.

A fejlett technológiát alkalmazó védelmi megoldás a hálózatba kötött televíziók és más, az Android TV operációs rendszert futtató eszközök számára nyújt védelmet a rosszindulatú, célzott támadások ellen.

A statisztikák szerint 2020-ra akár 30 milliárd eszköz kapcsolódhat az internetre. Miközben ezek az eszközök számos kényelmi szolgáltatást nyújtanak a háztartásokban, komoly fenyegetést is jelentenek a felhasználók mindennapi életére. Az okostévék, például a mikrofonok, kamerák és USB-portok révén egyre inkább a vírustámadások célpontjaivá válnak.

A tévék feletti irányítás átvételével a kiberbűnözők nemcsak a hálózaton lévő más eszközöket támadhatnak meg, de meg is figyelhetik a felhasználókat, és személyes, szenzitív adatokat gyűjthetnek róluk.

Nem csak egy háztartási gép

„A biztonságukat és a magánéletüket fenyegető kockázatok fényében a felhasználóknak gondolniuk kell az okosotthonok eszközeinek védelmére is ugyanúgy, ahogy laptopjaikat és mobileszközeiket védik. Ezeket az eszközöket nem kezelhetik egyenértékűként egy átlagos tévével, órával vagy hűtőszekrénnyel” – mondta Branislav Orlik, a vírusvédelmi szoftverfejlesztő cég mobilbiztonsági szakértője.

Az Android TV operációs rendszert futtató okostévék kétség kívül hozzájárulnak az androidos kártevők terjesztéséhez, amelyek évek óta, folyamatosan támadják az Android rendszert futtató eszközöket. Ez a fenyegetés most már az Android TV-s rendszereket is veszélyezteti, ahogy ezt korábban már láthattuk a tévéképernyőket lezáró és a feloldásért váltságdíjat követelő kártevőkkel kapcsolatban.

Így működik az okosvédelem

A most bemutatott alkalmazás számos funkció révén nyújt védelmet a felhasználóknak: az antivírus védelem az egyre növekvő androidos kártevők ellen nyújt védelmet.

A zsarolóvírusok elleni technológia a képernyőlezárások ellen küzd. Ha a zsarolóvírust aktiválják, a felhasználó figyelmeztetést kap, hogy kapcsolja ki készülékét, amíg a vírusadatbázis frissül és megkezdődik a víruskeresés. Amikor a biztonsági program felfedez egy zsarolóvírust az eszközön, felhívja a felhasználó figyelmét annak eltávolítására. Ahogy ezt a felhasználó jóváhagyja, a kártevő eltávolítása megtörténik.

A csatlakoztatott eszközök vizsgálata a televízióhoz kapcsolódó más eszközök, USB-meghajtók védelmét szolgálja. Az adathalászat elleni védelem a felhasználók személyes adatainak biztonságát védi. Ez a funkció a biztonsági megoldás prémium verziójában érhető el.

Forrás: m2mzona

ElőzőKivilágított pályán lehet síelni Eplényben
KövetkezőEgyre több előjele van annak, hogy a fél Földbolygót elpusztíthatja ez a geológiai kataklizma!
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza