A babavárás kilenc hónapja alatt különösen jólesik a kényeztetés a leendő anyukáknak. Egyáltalán nem mindegy azonban, hogy kire bízzák a testüket, hiszen ebben a különleges időszakban még nagyobb körültekintésre van szükség, mint egyébként.

Mama-masszázs2Azzal nincs semmi gond, ha a kispapa esténként meg­nyomkodja a megfáradt mamatalpakat, vagy simogató mozdulatokkal próbálja enyhíteni a hátizmok feszülését, jobb azonban, ha ennél tovább nem merészkednek, és az igazi masszázsfogások alkalmazását hozzáértőkre bízzák.

Ajándék a testnek

Korábban a köztudatban az az általános nézet terjedt elr hogy a babavárás idő-szakában a masszázs tilos, szinte még   beszélni sem lehetett a témáról. Ma már szerencsére tudjuk, hogy a kismamáknak sem kell lemondaniuk róla, sőt, egyre nagyobb külső és belső igényük van rá.

A várandósmasszázs a babavárás bármely időszakában kellemes élményt nyújt, az utolsó hónapokban azonban különösen hasznos tehet, mert enyhíti a fájdalmakat, és hozzájárulhat a túlzott vizesedés megelőzéséhez. A pocak növekedésével megváltozik a test statikai állapota, elsősorban a felső háti szakasz és a derék tájéka van ilyenkor kitéve fokozott terhelésnek. Előfordulhatnak izomcsomók által okozott csípő-, derék- és csuklyásizom-fájdalmak, amelyek oldhatók a várandósmasszázzsal.

A kilenc hónap alatt fellépő belső terhelés hatására az ízületek szét­csúsznak, a szalagok húzódnak, ám a kismamamasszázs gyógyírként hat a fájdalmas területeken. A hormonális változások következtében a szövetekben víz gyűlhet fel, ami szintén orvosolható a szakavatottkezek által végzett mozdulatokkal. A kezelés után enyhülhet az ödémásodás miatti feszülés és végtag- elnehezülés, ami nagy megkönnyebbülést jelent az érintettek szamara. „Mivel a várandósmasszázs hozzájárul a nyirokrendszer megtisztu­lásához, fontos szerepet játszik a striák képződésének megelőzésé­ben. A babavárás utolsó harmadában abban is segítenek a találkozá­sok, hogy a test szépen, fokozatosan felkészüljön a szülésre, a meden­ce- és keresztcsonti terület tágulásával.

 

Mama-masszázs

Ajándék a léleknek

A várandósmasszázs, akárcsak a többi masszázstípus, a lélekre is igen kedvezően hat, hiszen oldja az érzelmi feszültségei, A szorongás is oka lehet a babavárás alatt jelentkező korai méhösszehúzódásoknak, ame­lyek a koraszülés veszélyét hordozzák magukban. Köztudott, hogy a baba érkezését megelőző Időszakban a nők lelkileg is érzékenyebbé válnak, és fokozottabban vágynak az érintésre. A kismamamasszázs ezt az igényt is kielégíti.

A nyugodt környezetben lehetőség nyílik arra, hogy a kezelés során átélt élményeknek köszönhetően a kismama jobban megismerje a saját testét. A várandósmasszázs gyógyító, fájdalomcsillapító, relaxáló és közérzetjavító hatású, miközben lehetőséget nyújt a tökéletes ellazulásra, aminek a jövendő anyuka mind vajúdás, mind szülés köz­ben nagy hasznát veheti.

Kiknek ajánlott?

Különösen fontos lehet azok számára, akik a hátuk különböző része­in éreznek fájdalmat, illetve akiknél jelentkezik a végtagok elnehezedő-se. A masszázs a várandósság során jelentkező testi problémák meg­előzésében is segíthet, ezért nemcsak azoknak ajánlott, akiknél már kialakultak a kellemetlenségek, hanem azoknak is, akik szeretnék ele­jéi venni a panaszoknak. Vannak, akik azért fordulnak hozzám, mert egyszerűen csak feltöltődésre, ellazulásra és pihenésre vágynak, vagy szeretnének többet megtudni a testükről. Számukra azért tökéletes az egyórás masszázs, mert közben csak magukra és a magzatukra ügyelnek, és erősíthetik a kettejük közti harmóniát. Akik a babavárás előtt is rendszeresen jártak masszőrhöz, szívesen választják a várandósmasszázst erre a kilenc hónapra, így továbbra sem marad­nak testi-lelki felüdülés nélkül.

Forrás: Webbeteg

Képek: carolmoreira.com, korokan-kismamamasszazs.hu