Hová tűnt repülés közben az ufó-szakértő, ki lőtt esernyővel, hogyan kerültek a feliratos kövek az útba, miért ugranak le a hídról a kutyák?
Semmi sem izgatja jobban a fantáziát, mint a megoldatlan rejtélyek. Amit a hatóságok nem tudnak megoldani, sokszor a baráti társaságok beszélgetései során felmerült elméletek sem… Megmutatunk 18 esetet, amelyek megoldására a mai napig nem sikerült fényt deríteni.
1. Az eltűnt Valentich fiú
A magát repülő csészealj szakértőnek kikiáltó húszéves Frederick Valentich 1918-ban tűnt el egy próbarepülés során. Repülés közben még jelezte a toronynak, hogy észlelt egy másik repülőgépet háromszáz méterrel maga felett, és hozzátette, hogy saját gépének motorja hangosan és zörögve működik. Aztán csak annyit mondott, hogy „Ez nem is repülőgép.” Azóta sem hallottak róla.
2. A titkzatos esernyőgyilkosság
Georgi Markov bolgár újságíró volt, aki Angliába disszidált, a BBC-nél helyezkedett el, és nyíltan gúnyolta országa kommunista rezsimjét. Éppen a buszra várt 1978-ban, amikor mérgező ricinnel teli sörétet lőttek a lábába egy fegyverré alakított esernyőből. Néhány nap múlva meghalt. A gyilkost sohasem találták meg.
3. A chicagói Tylenol gyilkosságok
1982. szeptember 29-én hét embert mérgeztek meg ciánnal átitatott Tylenol (paracetamol) kapszulákkal, amelyeket nem is egy helyen vásároltak. Az egész ország pánikba esett, a Tylenol százmillió dollárt érő árut volt kénytelen visszahívni. Emiatt az incidens miatt vezették be a biztonsági zárókupakot. Se a gyilkost, se az indítékot nem találták meg.
4. A Toynbee kövek
Az Egyesült Államok és Dél-Amerika nagyvárosaiban jelentek meg ezek a kövek, az útba ágyazva. Először Baltimore-ban, 1984-ben, és az emberek azóta próbálják meg értelmezni őket. A „Toynbee” szó Bradbury Fahrenheit 451 című könyvéhez köthető, míg más utalások Stanley Kubrickkal hozhatóak összefüggésbe. A mai napig nem tudja senki, ki hagyja ott a feliratos köveket, és hogyan csinálja ezt.
5. A könnyek útja
A kanadai Brit Columbia 16-os útja elnyerte a hírhedt „Könnyek útja” nevet, mert elképesztően sok nőt gyilkoltak meg a mentén, vagy tűnt el az útról. 1969 és 2006 között 18 nő veszett el, a legfiatalabb áldozat mindössze 12 éves volt. 2006-ban meghalt egy amerikai sorozatgyilkos, Bobby Jack Fowler, akit három gyilkossággal gyanúsítottak a tizennyolcból. A többi esetre nem derült fény.
6. A szálloda titka
2013-ban Elisa Lamet holtan találták egy szálloda tetején a víztartályban. A biztonsági videokamerák látták az eltűnése éjszakáján, de a képek még több kérdést vetettek fel. A lány utoljára egy liftbe szállt be, és elrejtőzködött, mintha valaki követte volna. Kikukucskált az ajtón, de a követője sohasem tűnt fel a képen. Hetekkel később találták meg a holttestét.
7. A KFC gyilkos
1976-ban és 1977-ben négy, 10 és 12 év közötti detroiti kisgyereket ölt meg egy ismeretlen sorozatgyilkos. Haláluk után a testüket nyilvános helyen hagyta a gyilkos, egy esetben a rendőrség épületének közelében. Az egyik áldozat családja azt nyilatkozta a médiának, hogy amennyiben visszatér a kisfiú, a kedvenc ételével, egy KFC menüvel fogják megörvendeztetni. Amikor a gyerek holtteste előkerült, a boncolás kiderítette, hogy az Oakland megyei gyerekgyilkos rántott csirkét etetett vele, mielőtt megölte.
8. A tanzániai kacagójárvány
1962-ben egy 195 tanulót számoló iskolában három kislány kezdett kuncogni, aztán csatlakoztak hozzájuk a többiek is, akik közül sokan hetekig nem tudták abbahagyni a nevetést. Emiatt az iskolát is bezárták, a gyerekeket hazaküldték, akik a „betegséggel” aztán megfertőzték az otthoniakat is. Hamarosan 14 iskola és több ezer „beteg” nevetett.
9. Gyilkos kisváros
Egy Skidmore nevű kisvárosban, Missouri államban aligha volt gyűlöltebb személyiség Ken McElroynál. Lopással, nemi erőszakkal, pedofíliával és minden egyéb gaztettel vádolták. Legutolsó feleségét 12 évesen csábította el, aki 14 évesen teherbe is esett (a férfi 9 másik gyereke mellé). McElroynak azonban sikerült elkerülnie a felelősségre vonást, de a városka polgárai megelégelték a ténykedését, és saját kezükbe vették a dolgot. A férfit két ismeretlen fegyveres lőtte le az utca közepén 1981-ben. Az esetnek körülbelül 45 szemtanúja volt, de valamiféle csoda folytán senki sem látott semmit, mert elmondásuk szerint hasra vágták magukat, nehogy őket is eltalálják. A gyilkosokat sohasem fogták el.
10. A New Orleansi baltás gyilkos
Ez a férfi 1918-ban és 1919-ben terrorizálta a várost, tizenkét embert ölt meg indíték nélkül, valószínűleg elmebeteg volt. Egy levélben megírta a rendőrségnek, hogy ő tulajdonképpen démon, elátkozott, nem a Földről való, és imádja a jazzt. Megesküdött arra, hogy olyan házra nem fog támadni, amelyikben jazz zenészek játszanak. Sohasem fogták el.
11. Gyilkos New Yorkban
New York „legtermékenyebb” sorozatgyilkosa még mindig szabadlábon lehet. A Long Island-i sorozatgyilkos, becenevén a tengerparti gyilkos minimum tíz, de inkább 17 ember haláláért felel, a tetteit 1997 és 2013 között követte el. A meggyilkoltak többsége a testéből élt, de van közöttük egy pici lány is, akit még azonosítani sem sikerült. Az NYPD detektívjei telefonon beszéltek vele 2009-ben, és sikerült is kideríteniük, honnan beszél (Times Square), de meglógott a keresés elől.
12. Öngyilkos kutyák hídja
Az ötvenes évek óta évente legalább egy kutya veti le magát a skóciai Overtoun-hídról. Annyit lehet tudni, hogy egyszer egy férfi lehajította újszülött csecsemőjét a hídról, de azóta nem volt haláleset, titokzatos meg pláne nem. A kutyák azonban rendületlenül a halálba vetik magukat róla.
13. Holttest a fatörzsben
1943-ban négy, az angol Hagley erdőben orvvadászó kisfiú egy csontvázat talált egy szilfa üreges törzsében. Egyikük jelentette az esetet a rendőrségnek. A hulla száját tafotával tömték be, és a csontváz mellett egy cipőt és egy arany karikagyűrűt is találtak. Később a fa mellett egy kezet is kiástak. Kiderítették, hogy a holttest egy nőé lehetett, aki másfél éve halhatott meg. Halálát fulladás okozta, és még meleg volt, amikor a törzsbe rejtették, különben a hullamerevség miatt nem lehetett volna ezt végrehajtani. Sohasem derült ki, hogy ki volt az áldozat.
14. A megfejthetetlen kód
1999 június harmincadikán megtalálták Ricky McCormick holttestét egy mezőn, Missouri államban. McCormick mindössze 72 órája tűnt el, de a teste már erősen bomlásnak indult. 2011-ben az FBI nyilvánosságra hozta, hogy McCormick zsebében két, bonyolult titkosírással teleírt lapot találtak. McCormick a középiskolát sem végezte el, a nevét is alig tudta leírni. Amerika legjobb kriptográfusai dolgoztak az ügyön, de nem sikerült megfejteniük a papírlapok titkát.
15. A német tömeggyilkosság
1922-ben egy egész család, hat ember életét oltották ki Hinterkaifeckben, hetven kilométerre Münchentől. A gyilkosság előtt pár nappal a családfő, Andreas Gruber lábnyomokat vett észre a hóban, amelyek az erdőből tartottak a családi otthon felé, azonban visszafele nem vezettek. Utána lépéseket hallottak a padlás felől, és találtak egy olyan újságot is, amit biztosan nem ők vásároltak. A cselédjük emiatt gyorsan felmondott és elment. A gyilkosság napján új cseléd érkezett, a családtagokkal együtt ő is áldozatául esett a gyilkos fejszéjének. Sohasem derült ki, hogy ki és miért végzett a családdal.
16. Garnell Moore
Garnell Moore 2002-ben tűnt el. Az anyja börtönben ült, az apja hol felbukkant, hol nem, így élete korai szakaszát különböző családtagokkal töltötte. Utoljára a nagynénjével, Belinda Cash-sel lakott. Cash nem a törvényes gyámja volt, a nőnek sohasem volt gyereke, és a rendőrséggel sem gyűlt meg a baja korábban. Azonban amikor a kisfiú eltűnése kiderült, bizonytalan válaszokat adott a gyerek hollétéről. Először azt mondta, hogy osztálykirándulásra ment, aztán meg azt, hogy egy gyámhatóság épülete előtt hagyta. Amit címnek megadott, fiktív volt. A mai napig nem derült ki, mi történhetett a kisfiúval.
17. A kis lord
1921 méárciusában egy hatéves kisfiú holttestét halászták ki egy kisebb tóból Wisconsinban. A halálát a fejét ért ütés okozta, és valószínűleg már hónapok óta a vízben lehetett. A drága ruházata miatt „kis lordnak” nevezték el. Egy helyi temetkezési vállalatnál ravatalozták fel, és ezer dollárt ajánlottak fel annak, aki bármiféle információval tud szolgálni a kilétéről, de senki sem jelentkezett. Később kiderült, hogy öt héttel a holttest megtalálása előtt egy helyi munkás azt vallotta, hogy egy fiatal pár megkérdezte tőle, látott-e egy kisfiút, de amikor ő nemmel válaszolt, szemmel láthatóan kétségbeesetten autóztak tovább. Majdnem száz év telt el, és a bűntény a mai napig nem oldódott meg.
18. Bear Brook Nemzeti Park
1985-ben egy fémhordóból kerültek elő egy nő és egy kislány maradványai New Hampshire-ben, a Bear Brook Nemzeti Parkban. Rokonok lehettek, de a személyi azonosságukat nem sikerült kideríteni. Tizenöt évvel később egy másik hordót is találtak 300 méterre az elsőtől, amiben két másik kislány volt, egyikük szintén rokona lehetett az első hordóban talált holttesteknek. A negyedik áldozat nem a családhoz tartozott. Annyit sikerült megtudni, hogy fehér bőrűek voltak, rossz fogazatuk arra utalt, hogy sokat voltak úton. A holttestek annyira oszlásnak indultak, hogy csak annyit sikerült még megállapítani, hogy akár 1977-ben is meghalhattak.
Források: viralnova
szeretlekmagyarország