Home Életmód Életmód hírek Magyarországon készült Európa legjobb cipője

Magyarországon készült Európa legjobb cipője

Kovács Attila miskolci cipészmester ismét hatalmas sikert aratott. Három aranyérmet, és A világ legjobb cipője díjat is elnyerte.

Magyarországon készült Európa legjobb cipője

Minden harmadik évben megrendezik Wiesbadenben a Kézműves Cipőkészítők Európai Bajnokságát, ahol Kovács Attila miskolci cipészmester ismét hatalmas sikert aratott: három aranyérmet, sőt, “A világ legjobb cipője” díjat is elnyerte.

A 14. alkalommal megrendezett európai bajnokság lényege, hogy a cipészek csak saját kezűleg, tradicionális kézműves technológiával készített cipőkkel pályázhatnak. A versenyzőknek az ötlettől a megvalósításig szabad kezet kapnak. Az alkotásokat nemzetközi szakmai zsűri esztétikai és szakmai szempontok alapján dönt, értékelik.

A harmadik generációs magyar cipész 2013-ban is eredményesen szerepelt a világon egyedülálló versenyen: akkor három arany- és egy bronzérmet, továbbá két különdíjat nyert. Kovács Attila ezzel kétségtelenül a cipészek európai bajnoksága történetének legeredményesebb versenyzője.

Attila úr általában minden munkáján feltüntet néhány a magyarsághoz kötődő jelképet, amely pazar díszítőelemei a díjnyertes lábbeliknek. A kézzel készített cipők domináns színe az antik barna, illetve annak árnyalatai. A mester idén négy pár cipővel nevezett be a versenyre, és a magyarságra utaló jelkép pedig ezúttal a történelmi, koronás címerünk volt.

TÖBB LÁTOGATÓT SZERETNE A GOOGLE KERESŐBŐL?
A Kulcsszo.hu csapata gyors segítséget tud adni, hogy a helyezései a keresőben pozitívan változzanak és több megrendelője legyen.

Így vall magáról Európa legsikeresebb cipészmestere:

Nagyváradon születtem és nevelkedtem, gyakorlatilag a cipészműhelyben nőttem fel, ahol megszerettem a cipőket és e szakmát minden szépségével és nehézségével együtt. Iskolai tanulmányaimat Nagyváradon, Nagyszalontán majd Debrecenben folytattam és úgy döntöttem, hogy a családi hagyománynak megfelelően én is cipészmester leszek. A szakma rejtelmeire és szeretetére Édesapám tanított, ugyanúgy, ahogy annak idején Őt tanította a Nagyapám. Családunkban a mesterfogások apáról fiúra szálltak évtizedeken át és remélem, hogy az összegyűjtött tapasztalatot és tudást, egyszer majd én is tovább adhatom gyermekeimnek.

„A CÍMERES” – Aranyérem + Legjobb Férfi cipő „Best of -Különdíj”

A talpak különleges varrással készülnek. A mester legutóbbi világbajnok cipője egy darab síkfelületű borjúbőrből készült, amelynek felső részén nincs varrás, sem toldás. Talpán a történelmi Magyarország tölgyfa és babérkoszorús koronás címere található, amely faragott és domborított technikával került fel. A sarkán intarziás mintát láthatunk, amely folytatódik a talpon.

„ŐSZI LOMB” – Aranyérem + Legjobb Női cipő „Best of-Különdíj”

Vöröses barna színárnyalatok pompáznak a borjúbőrből készült női bokacipőn. Felső része levél formájú különféle alkatrészekből van összevarrva, rajta domborításos technikával készült erezettel. A cipő kézzel festett, amelynek talpára a mester levélmintát faragott.

„PIRARUCU” Aranyérem + Legjobb Férfi cipő „Best of – Különdíj”

Férfi bokacsizma, amelynek színe „vörösbor”. Rajta fekete csatszíj rámán-varrott technológiával. A cipő azért különleges, mert a legnagyobb édesvízi hal bőréből, a Pirarucu bőréből készült. A halfaj élőhelye a dél-amerikai Amazonas folyó. Talpán a hallal kapcsolatos vésést találhatunk.

„MEGFŰZTÉL” – ezüstérem

A magas sarkú női szandál is kézzel van festve. Érdekessége, hogy a felső rész szélei négyszálas fűzéssel vannak eldolgozva. A talphoz pedig ugyanez a bőrszíj van rögzítve. A szandál két oldalán a bőrtalp felkunkorodik, ami megadja az egésznek az ívét, farmáját és egyben a kérgét is a lábbelinek. A szandál sarka diófából és csontból lett faragva. A minták pedig égetéssel készültek. A zárást a szarvasagancsos gomb biztosítja.

Így készülnek a díjnyertes lábbelik a magyar cipészmester műhelyében:

A díjátadó gála március közepén lesz. Attila úr többi munkáját ide kattintva tudjátok megnézni.

 

Forrás: szeretlekmagyarország

Exit mobile version
Megszakítás