Forrás: OnePlus Blog; Írta: BZI | 2015. 03. 11. 06:02:00
Ez az a sokszor megénekelt, túl jól sikerült androidos mobil, a 2014-es év sztárja, amit csak meghívóval lehetett megvenni – külföldön. Mostantól Magyarországon is kapható.
A OnePlus blog bejelentése szerint a készüléküket meg lehet már vásárolni Bulgáriában, Horvátországban, Cipruson, Csehországban, Észtországban, Görögországban, Magyarországon, Írországban, Lettországban, Litvániában, Luxemburgban, Máltán, Lengyelországban, Romániában, Szlovákiában és Szlovéniában. Kapható a 16 GB-os Silk White és a 64 GB-os Sandstone Black egyaránt.
Mint ismeretes, opcióként hamarosan telepíthető lesz a készülékre a OnePlus izgalmas ígérete, az új OxygenOS rendszer is. Külön bónuszként kell megemlíteni, hogy a rendes gyakorlattól eltérően a OnePlus One nem drágult meg, mire hozzánk ért: a hazai ár forintra váltva azonos a külföldivel.
Nyilván az áprilisban várható OnePlus 2-ért sem kell majd elhagyni az országhatárt.
OnePlus One
Mi ez a OnePlus One?
Az Oppotól kilépett alkalmazottak meg a volt alelnök összeálltak egy új csúcskészülék előállítására, ami az OPO, vagyis a Oneplus One nevet kapta. A mesteri módon csepegtetett marketing – szinte naponta egy-egy apró, de elképesztő részinformáció – meg is hozta a maga túlságosan is áldásos hatását: nem bírtak eleget gyártani, így aztán a legutóbbi időkig csak meghívóval (!) lehetett OnePlus One-t vásárolni.
Mi az a csoda, ami ekkora figyelmet kapott? A hardveres összetevők, a kivitel, a szoftver – és a döbbenetes árak.
Kezdjük a hardverrel: a motorháztető alatt 2,5 GHz-es négymagos Snapdragon 801 processzor dohog (olyan gyors, mint a Samsung S5-é), 3 (három!) GB RAM, 16 vagy 64 GB belső memória és 3100 mAh-as akkumulátor együttesével. A Sony Exmor IMX214-es kamerája dupla LED vakuval 13 megapixeles fotókat és 4K/2K videókat készít, mindehhez sztereó JBL hangrendszer muzsikál. Kijelzője 5,5 hüvelykes Full HD, ami 178 fokos szögben látható.
Ami a dizájnt illeti, elegáns fémházat kapott. A kissé nehéz alumínium- vagy acélváz helyett könnyű, de igen ellenálló magnéziumötvözetbe csomagolták. A méretes holmi így mindössze 162 grammot nyom. Vastagsága 8,9 mm, a készülék szélein 4,6 milliméterre vékonyodik.
Ahogy az egy rendes néhai underground csapathoz illik, 2014 okostelefon-zászlóshajóinak gyilkosa nem bloatware „gyári” szoftverrel, nem is „pure” Androiddal, hanem minden ROMolók kedvencével, CyanogenMod operációs rendszerrel érkezett.
És az ára… Míg a hasonló vagy gyengébb képességű csúcsmobilokhoz legalább kétszázezer Ft körüli áron lehet hozzájutni, az OnePlus One 16 GB-os változata 299 dollárba, 64 GB-os kiadása pedig 349 dollárba kerül.