Kocsis Máté politikai detoxikálóba küldené Gyurcsány Ferenc mérgező gondolatatit!
A magyar határok feletti felügyeletről nem mond le a kormány, szögezte le Orbán Viktor miniszterelnök a parlament őszi ülésszakát megnyitó napirend előtti felszólalásában. A kormányfő szerint a bevándorlás ellen küzdők Brüsszel támadásainak vannak kitéve, amelynek csak egyik eleme a Sargentini-jelentés. Az ellenzéki képviselők válaszul durva, személyeskedő hangnemben támadták a kormányfőt, gazembernek, diktátornak, páriának nevezve.
Nem pártkérdés, hanem elsőrendű nemzeti ügy a bevándorlás kérdése – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök tegnap az Országgyűlésben.
A kormányfő hagyományos, az Országgyűlés őszi ülésszakát megnyitó beszédében súlyos, történelmi hibának nevezte azt, hogy az európai elit nem tudta az Európai Unión belül tartani a briteket, és kívül tartani a migránsokat. Azt mondta, a bevándorlás ellen küzdők ellen folyamatos támadás zajlik, ennek egyik eleme a Sargentini-jelentés. Orbán Viktor elmondta, a magyar kormány jogi lépéseket tesz a jelentés miatt, és Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető minisztert kérik fel, hogy járjon el az ügyben.
– A határőrizet jogáról nem mondunk le. Nem engedjük, hogy a határőrizet jogából bárki akár egy jottányit is elvegyen – nyomatékosította a kormányfő, hozzátéve: a határvédelemhez jobban értünk, mint bárki Brüsszelben. Hangsúlyozta: a mi határainkat nemcsak profik, hanem hazafiak védik, belőlük áll a magyar hadsereg és a rendvédelmi erők köteléke.
– Erre esküsznek fel, és ez az a többlet, amit semmilyen pénzért nem lehet megvásárolni, nekünk ez a legerősebb védőpajzsunk – jelentette ki a miniszterelnök. Orbán Viktor úgy fogalmazott: Brüsszelben most sem arról beszélnek, hogy minden eszközzel meg kell védeni az unió határait, hanem portaszolgálatot akarnak létesíteni; nem megállítani, hanem menedzselni akarják a bevándorlást.
Kijelentette: hazánk nem átjáróház és nem is gyűjtőtábor; ha keveredni akarnánk más kultúrákkal, civilizációkkal, akkor erről mi konzultálunk és határozunk, de ettől az ötlettől eltanácsolná a magyar embereket.
Jól teljesít a gazdaság
A kormányfő a népesedés kapcsán kijelentette, az eddigi családtámogatások szükségesek, de nem elégségesek voltak, ezért nemzeti konzultációt indítanak a demográfia témakörében. Orbán Viktor miniszterelnök az európai politikai helyzet elemzése és a népesedés kérdése mellett a gazdaság teljesítményét is értékelte, mondandóját részletes adatokkal is alátámasztotta. – Nyáron is jól teljesített a magyar gazdasági modell – szögezte le.
A kormányfő a magyar modell lényegét úgy írta le: ha munka van, minden van. – Magyarország segélyalapú gazdaság helyett munkaalapú gazdaságot épít – magyarázta. Orbán Viktor megismételte korábbi vízióját, azt, hogy Magyarországnak 2030-ra Európa 5 legélhetőbb országa közt kell lennie.
Durva sértések
– A Sargentini-jelentés nem Magyarországról, hanem a magyar kormányról szól, azonban a kabinet gyáván a nemzet mögé bújik az ügyben – jelentette ki Gyurcsány Ferenc, aki napirend előtti felszólalásában személyeskedő sértésekkel próbálta támadni a miniszterelnököt.
A DK elnöke orvosi segítségre szoruló, tudathasadásos személynek nevezte Orbán Viktort, aki Magyarországnak képzeli magát. Gyurcsány védelmébe vette a Sargentini-jelentés antiszemita vádjait is, mondván: attól is antiszemita valaki, ha antiszemita történelmi személyek köré épít kultuszt, antiszemita rendszerekkel vállal folytonosságot. A DK elnöke diktatúra építésével is vádolta Orbánt. – Önök diktatúrát csinálnak, ön meg egy diktátor. Maga politikai értelemben egy gazember – jelentette ki Gyurcsány.
Az MSZP elnök-frakcióvezetője arról beszélt, hogy a Sargentini-jelentés elfogadása óta Orbán Viktornak papírja van arról, hogy egy visszaeső jogsértő. – Ön már nem Európa erős embere, hanem Európa páriája, aki a népakarat ellenében kormányoz – jelentette ki Tóth Bertalan.
Bár a Jobbik frakcióvezetője elismerte, hogy a jelentésben több „vállalhatatlan hazugság és rágalom” is szerepel, Gyöngyösi Márton mégis úgy vélekedett: Orbán Viktor vesztett, és válaszúthoz érkezett. A jobbikos politikus szerint a jelentésnek a jogállamiság lerombolásáról szóló állításai igazak, ami „pártállami időket idéző tempóban” zajlik Magyarországon.
A Párbeszéd frakcióvezetője a miniszterelnököt nevezte árulónak a Sargentini-jelentés elfogadóival szemben. Szabó Tímea szerint Orbán Viktort csak a pénz, a lopás és a hatalom érdekli, csak ezekért politizál, közben „magasról tesz Magyarországra és a magyar emberekre”.
Gyülölködési verseny
Harrach Péter viszont a Sargentini-jelentés elfogadóit nevezte hazaárulónak, és hangsúlyozta: a döntés lehetséges következményei egyértelműen Magyarországot sújtják majd. A KDNP frakcióvezetője szerint nyilvánvaló a jelentés politikai szándéka, a legszomorúbb pedig az, hogy nemcsak nemzetközi szervezetek, hanem magyarok is közreműködtek az elfogadásában.
– Az ellenzéki gyűlölködési versenyt Gyurcsány Ferenc nyerte – összegezte az elhangzottakat Kocsis Máté. A Fidesz frakcióvezetője emlékeztette a DK elnökét, hogy ő volt az, aki saját magáról fogalmazott úgy, hogy megváltja Magyarországot. „Személyiség- és szerepzavara önnek van” – tette hozzá.
Az antiszemitizmus vádjával kapcsolatban pedig arra emlékeztette a DK elnökét, hogy egy egykori zsidó család elkobzott villájában él. Beszélt arról is, hogy 12 éve került nyilvánosságra az őszödi beszéd, amikor is „Magyarország megismerhette Gyurcsány Ferenc valódi arcát”. Felszólította Gyurcsányt, magában keresse a hibát azért, hogy miért ül most a parlamenti patkó túloldalán, és miért lesz még nagyon sokáig a politika szégyenpadján.
– Politikai detoxikálóban legyen szíves kezelni azokat a mérgező gondolatokat, szellemiséget, amit képvisel, és azt a mélyről jövő gyűlöletet, amit sugall a mindennapokban évek óta – mondta a Fidesz frakcióvezetője.
Bíróságon támadjuk meg a strasbourgi szavazást
A kormány az Európai Unió Bíróságán támadja meg az Európai Parlament (EP) Sargentini-jelentésről szóló szavazását, mivel azon a lisszaboni szerződéssel ellentétes módon a tartózkodó szavazatok figyelmen kívül hagyásával született kétharmados többség – jelentette be a kabinet döntését Gulyás Gergely tegnap este.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter kifejtette, az unió alapszerződésének 263. szakasza egyértelműen fogalmaz, amikor kimondja: a leadott szavazatok kétharmadára van szükség ahhoz, hogy az eljárás megnyugtató legyen, és mivel ez hiányzott, ezért tévesen állapították meg az eredményt, és nincs szükség az eljárás folytatására.
Kiemelte, a magyar kormány keresetének nincs halasztó hatása, azonban az osztrák elnökség korábban közölte, az Európai Unió Tanácsának jogi szolgálatához fordul a szavazás eljárásrendje miatt, az itt születő véleménynek pedig akár döntő jelentősége lehet az ügy tárgyalásának elkezdésében.
Hangsúlyozta, a jogállamiságot nem lehet durva jogsértések útján megvédeni, ami pedig most történik, az azt bizonyítja, hogy a hetedik cikkely szerinti eljárást nem valamely magyar intézménnyel szemben, hanem az EP ellen kellene elindítani. A Miniszterelnökség vezetője elmondta, a kormány tartalmilag sem tart semmilyen vizsgálattól, emellett valószínűtlennek tartja, hogy a tanácsban négyötödös többség alakulna ki, az állam- és kormányfők között pedig biztosan nem lesz teljesen egyhangú döntés.
Forrás: magyaridok.hu