Mátyás király öröksége: Késő reneszánsz művészet Magyarországon a 16.-17. században

A 2008-as esztendőt a magyar reneszánsz legjelentősebb humanista uralkodója, Hunyadi Mátyás király trónra lépésének 550. évfordulója alkalmából, a magyar kulturális kormányzat a „Reneszánsz Évnek” nyilvánította: egy éven át tartó programsorozat – kiállítások és kulturális rendezvények – mutatja be a reneszánsz korát és örökségét.

A Magyar Nemzeti Galéria 2008. március 29. és július 27. között látható Mátyás király öröksége – Későreneszánsz művészet Magyarországon a 16-17. században című kiállítása a Mátyás király nevével összeforrt reneszánsz kor művészetével, s annak utóéletével foglalkozik. A nagyszabású tárlat egyrészt bemutatja a késő reneszánsz művészet hazai történetét a Jagelló-kortól a 17. század végéig, másrészt értelmezi a korszakot a kora újkor kultúrájának egészében.

A mintegy 450 kiállított műtárgy között a látogató megcsodálhat frissen restaurált táblaképeket, kódexeket, címeres nemesleveleket, festményeket, iparművészeti alkotásokat, ötvöstárgyakat, fazekas munkákat és liturgikus tárgyakat. A kiállítás kiemelkedő alkotásai a frissen restaurált táblakép sorozatok, a késő középkor legfontosabb és leglátványosabb képzőművészeti műfajának, a táblaképekkel, szobrokkal díszített szárnyasoltárművészetnek fennmaradt darabjai.

Cím: Nem köthető városhozSzent György tér 2., Budavári Palot
Tel: +36 (1)201-9082
E-mail: [email protected]
Web: www.mng.hu