A két férfinek olyan maszkot sikerült szabadalmaztatnia, ami még az Egészségügyi Világszervezettől a (WHO) a hitelesítést is megkapta a múlt héten.
Eleinte 3D nyomtatóval készítettek maszkokat, de azok nem voltak elég kényelmesek. Aztán elkészült, végre, itt a magyar szupermaszk! Hirmagazin.eu
Eleinte szimplán csak egy maszkot szerettek volna készíteni maguknak, mivel volt egy bizonyos időszak, amikor nagy volt a hiány abból. Úgy tűnik jól sikerült a végeredmény.
Egy szabadalmaztatott eszköz lett belőle, amiről kiderült, hogy hasonló olyannyira nincs forgalomban, hogy még szabályozás sem volt rá. A legtöbb maszkot egyáltalán nem világjárványra tervezték. A használóját, vagy a környezetüket védik vírusok és baktériumok ellen, ellentétben a porvédő maszkokkal. A mérnökpáros kreálmánya védelmet biztosít, és a vírusok elleni védelemre is egyszerre alkalmas.
,,Először puha maszkokat nyomtattunk 3D nyomtatón, de nem volt kényelmes” – mondta egyikőjük a Telexnek. Egyébként a sebészi maszkok is hasznosak, de a funkcióját tekintve nem a használóját védi, hanem a környezetét. Az alapvető célja, hogy cseppfertőzés ne jusson a maszkot használó irányából kifelé, vagy az, hogy megvédje a sebészt az esetleges vérfröccsenéstől.
A KC Mask viszont oda-vissza védelmet biztosít, illetve vírusok elleni védelemre is egyszerre alkalmas, erre jellemzően nem volt még példa, pedig a világjárvány miatt ez kézenfekvő elvárás – írja a portál.
Azok, akik már próbálták a prototípust, kiemelték, hogy egy teljes műszak valóban kisebb megterhelést jelent az arcbőrnek.
Ha pedig elmúlik a járvány, akkor is jól használható lesz, hiszen például az intenzív osztályon, a fertőzőosztályokon vagy a kemoterápián lévőknél az immunrendszer legyengítése miatt egy hosszan, az arcot kímélően hordható, de a szokásosnál nagyobb biztonságot nyújtó maszkra szükség lehet.
blikk