Az Omega-3 zsírsavak nagy része esszenciális zsírsav, amit csak táplálkozással lehet bevinni a szervezetünkbe, hiszen nem vagyunk képesek az előállítására. De mennyi ajánlott belőle naponta?
A tengeri halak jó Omega-3-zsírsav-forrásnak számítanak, de még a rendszeres halfogyasztás sem tudja biztosítani a szükséges mennyiségű Omega-3 zsírsavat.
Az Omega-3 zsírsavak jótékony hatásai
-
vérzsír csökkentő hatásúak
-
gátolják az érbetegségek kialakulását: védik az érfalakat, segítenek abban, hogy azok rugalmasak maradjanak
-
csökkentik a hirtelen szívhalál kockázatát
-
segítenek a gyulladásos folyamatok megelőzésében
A szívünk őre, az Omega-3
Közismert tény, hogy a halolajban található Omega-3 zsírsavak, az EPA és DHA hozzájárulnak a szív megfelelő működéséhez. Kevéssé ismert azonban, hogy a normál vérnyomás illetve a vér normál trigliceridszintjének fenntartásához nagyobb mennyiség bevitelére van szükségünk.
A vér normál triglicerid szintjének fenntartásához már napi 2 gramm (2000 mg) EPA és DHA bevitel szükséges, a normál vérnyomás fenntartásához pedig akár napi 3 grammra (3000 mg) van szüksége a szervezetünknek!
A hosszú szénláncú Omega-3 zsírsavak – DHA és EPA – jótékony hatásai közül a legismertebb a szív- és érrendszerre gyakorolt hatás, melyet az 1970-es években ismertek fel a kutatók a grönlandi eszkimók tanulmányozásakor. Az eszkimók nagyon sok, tengeri állatokból származó zsiradékot fogyasztanak, és gyakorlatilag ismeretlen körükben a kardiovaszkuláris megbetegedés. Az ezekben a zsírokban nagy mennyiségben előforduló Omega-3 zsírsavak csökkentik a triglicerid szintet, a pulzus számot, a vérnyomást és az érelmeszesedést.
A jó minőségű, Omega-3 tartalmú készítmény mentes a káros bomlástermékektől, megfelelően tiszta formában és a kívánatos koncentrációban tartalmazza a zsírsavakat.
A hatóanyag-tartalom kulcsfontosságú, hiszen a kedvező egészségügyi hatások jelentkezése csak a kísérletekben bizonyított dózisok mellett várható el, ha a hatóanyag-tartalom koncentrációja nem megfelelő, akkor elmarad a terápiás eredményesség.