forrás: MTI
Ma adják át az idei Prima Primissima Díjakat. Az elismeréssel tíz kategóriában tüntetik ki a magyar tudományos, művészeti, kulturális és sportélet kiemelkedő személyiségeit a hagyományosan a Müpában rendezett gálaesten.
Magyar építészet és építőművészet kategóriában idén Benczúr László, Dévényi Tamás és Tomay Tamás építészeket jelölték Prima Primissima Díjra.
Magyar irodalom kategóriában Kodolányi Gyula költő, esszéista, Marosi Gyula író, dramaturg és Oravecz Imre költő, író, műfordító szerepel a jelöltek között.
Magyar képzőművészet kategóriában Csáji Attila képzőművész, Károlyi Zsigmond festőművész vagy Vojnich Erzsébet festőművész lehet a díjazott.
Magyar népművészet és közművelődés kategóriában ifjabb Csoóri Sándor népzenész, zenetanár, a Fonó Budai Zeneház, valamint Levente Péter és Döbrentey Ildikó „közösségalkotó társak” közül kerül ki a díjazott.
Magyar oktatás és köznevelés kategóriában Csapó Benő oktatáskutató, egyetemi tanár, Gyarmathy Éva klinikai és neveléslélektani szakpszichológus, valamint a Petőfi Irodalmi Múzeum a jelölt.
Magyar sajtó kategóriában Hajdú B. István sportújságíró, Stumpf András újságíró, publicista vagy Vinkó József újságíró, dramaturg, műfordító kaphatja meg a díjat.
Magyar sport kategóriában Kásás Tamás háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó, Keleti Ágnes ötszörös olimpiai bajnok tornász és Taróczy Balázs teniszező szerepel a jelöltek között.
Magyar színház- és filmművészet kategóriában Börcsök Enikő színművész, Máté Gábor színművész, rendező vagy Sándor Pál rendező érdemelheti ki az elismerést.
Magyar tudomány kategóriában Csíkszentmihályi Mihály pszichológus, egyetemi tanár, É. Kiss Katalin nyelvész és Stépán Gábor gépészmérnök, egyetemi tanár verseng a kitüntetésért.
Magyar zeneművészet kategóriában pedig Baráti Kristóf hegedűművész, a Budapest Klezmer Band vagy Kovács János karmester lehet a díjazott.
A Prima Primissima Díjat és az azonos nevű alapítványt 2003 nyarán alapította Demján Sándor üzletember, a TriGránit Zrt. elnöke a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) elnökségének közreműködésével. A díjat azzal a céllal hozták létre, hogy pártoktól és politikától mentesen támogassa és fejlessze a magyar tudományos, művészeti és kulturális életet, őrizze a magyar értelmiség eredményeit, értékeit.