forrás: M1/Híradó

„Jól van a gyerek! Ne aggódjon! Most nem érek rá! Majd jelentkezem!” – az M1 információi szerint ilyen és ehhez hasonló üzeneteket küldött a halálra éheztetett gyöngyösi kislány anyja az orvosnak korábban. Ezek is azt bizonyíthatják, hogy nem vitték el orvoshoz a gyereket, sőt meg is tévesztették a doktornőt. Ehhez kísértetiesen hasonló „gyilkosság” történt Agárdon is. A Fidesz azt kezdeményezi, hogy szigorítsák a gyerekvédelmi szabályokat, hogy el lehessen kerülni a hasonló tragédiákat.

„Betegség miatt zárva”. Ez a felirat fogadta a betegeket kedden a halálra éheztetett gyöngyösi kislány háziorvosának rendelőjében, még az orvost helyettesítő orvost is helyettesítették. A nyomozók korábban házkutatást tartottak a rendelőben, és egészségügyi dokumentációkat foglaltak le. A háziorvos telefonjában pedig olyan SMS-eket találtak, amelyek azt bizonyíthatják, hogy a szülők szándékosan félretájékoztatták a doktornőt a gyerek állapotával kapcsolatban.

M1: megdöbbentő SMS-ek a gyöngyösi tragédiáról

Karácsonykor például az anya azt írta az orvosnak, hogy a gyerek jól van, most nem ér rá elvinni hozzá, de ne aggódjon. Az anya telefonjával készített a gyerekről egy fényképet is, amelyet aztán elküldött a doktornőnek, ám ő nem tudta megnyitni a fotót, így még képen se látta a gyereket. Az orvos felelősségét most a tiszti orvosi hivatal vizsgálja. Közben a rendőrségi nyomozást az ügyészség fokozott felügyelet alá vonta.

Itt egy életfogytig terjedő szabadságvesztéssel fenyegetett bűncselekményről van szó, ez önmagában elegendő lenne arra, hogy az ügyészség ilyenkor fokozott felügyeletet jelentsen be. Emellett azonban az ügy tárgyi súlya, az ügy jellege, bonyolultsága mint egyéb ok is indokolja azt, hogy fokozott felügyelet bejelentésére került sor – mondta a Híradónak Konkoly-Thege László, a Heves Megyei Főügyészség szóvivője.

A történtek miatt Horváth László, a térség Fideszes országgyűlési képviselője a gyermekvédelmi szabályok szigorítását kezdeményezi, a törvényjavaslat szerint ha a szülő nem működik együtt a gyermekvédelmi intézményekkel, akkor ez súlyos veszélyeztetésnek minősül, ezt pedig már hatósági intézkedésnek kell követnie. A javaslatcsomag ősszel kerülhet az Országgyűlés elé, a szigorított gyermekvédelmi szabályok így várhatóan január elsejétől már életbe is léphetnek.