A zalai szülők több gyanús körülményt is felfedeztek kórházi „látogatásuk” során.
Horváth Norbert és felesége, Horváth Tarr Brigitta – akárcsak a legtöbb pár – közös gyermekkel szerették volna megpecsételni szerelmüket, ám akárhogy próbálkoztak is, a csöppség sehogy sem tudott megfoganni.
Végül a lombikprogramot hívták segítségül, és bár két évig küszködtek, végül Brigitta teherbe esett, s úgy tűnt, minden jól megy… egészen a szülés pillanatáig.
„Soha nem felejtem el azt a július 8-i napot. Altatásban voltam, amikor Karina császármetszéssel a világra jött…A férjem később mesélte, hogy a folyosón várakozva még hallotta, amint a gyermekünk felsír. Aztán csend lett.
Amikor a szobában felébredtem, a férjem mellettem volt. Rosszat sejtettem, amikor a kérdésemre azt felelte, még mindig nem hozták be a kisbabánkat. Aztán benyitott két, szomorú arcú orvos. ‘Tragédia történt, meghalt a baba’ – mondták. Abban a pillanatban láttam a férjemet, ahogy épp megsemmisül. Fel se fogtam, mi történt. Azt feleltem, ez nem lehet igaz. Az orvos azt mondogatta, hogy nem tudják, mi történt, biztos, hogy beteg volt a babám” – idézte a gyásztól azóta is teljesen megroppant Brigitta szavait az atv.
A szülők azonban képtelenek voltak elfogadni az orvosok „magyarázatát”, főleg annak fényében, hogy korábban hiába kérték, hogy a kismama a fájdalmai miatt császármetszéssel hozhassa világra a gyermeket, a műtőben közölték velük, erre semmi szükség.
Norbert és Brigitta végül úgy döntöttek, jogi útra terelik az ügyet.
„A papíron az szerepelt, hogy a kislányunk halva született. Hogy 50 percig próbálták újraéleszteni. Csakhogy a férjem a folyosón hallotta, amikor a műtőben felsírt a pici. Ráadásul az orvosok utána egy szóval sem említették, hogy küzdöttek érte. Az ügyet már a rendőrség és a szakértők is vizsgálják… Miután kiengedtek a kórházból, másnap ismeretlen tettes ellen foglalkozás körében elkövetett, halált okozó gondatlan veszélyeztetés miatt feljelentést tettem az illetékes rendőrkapitányságon” – mondta a tragikus módon elhunyt csecsemő édesanyja, aki párjával együtt a legismertebb, műhibaperekre szakosodott ügyvédet, dr. Ábrahám Lászlót fogadta fel képviselőjének.
„Ebben az esetben az orvost büntetőjogi, a kórházat pedig polgárjogi, azaz kártérítési felelősség terheli. Sajnos, mindez már nem adhatja vissza a szülőknek az elveszített gyermeküket” – mondta az atv-nek adott nyilatkozatában Ábrahám László.
blikk, atv