Otthonosabb a lakás, amiben négylábúak élnek – állítja a magyarok 77 százaléka.
Nem véletlen, hogy 70 százalékunk tart is kutyát vagy macskát. Egy friss felmérés szerint nálunk családtagként tartják számon a négylábúakat.
A felmérést végző, Magyarországon is 40 éve jól ismert bank most 40 árvának keres gazdit.
A menhelyen élő állatoknak szerencsére jó esélye van arra, hogy otthonra leljenek, ugyanis a reprezentatív kutatás szerint a válaszadók többsége jelenleg is tart kutyát (35%) vagy macskát (14%), vagy mindkettőt (21%) és 20 százalék azoknak az aránya, akik tervezik kisállat beszerzését. Ami különösen jó hír a menhely lakóinak: azok, akiknél tervben van egy új házi kedvenc befogadása, sokan (40%) állatmenhelyről szeretnék beszerezni őket, különösen Budapesten erős ez a választás (47%). 61 százalékuk kutyát szeretne, 35 százalékuk pedig cicát.
A kutatás arra is kereste a választ, hogy a magyarok miért kedvelik ennyire a kutyákat és macskákat. A válaszadók több mint kétharmada (68%) szerint a négylábú családtagok enyhítik a magányt, de majdnem ugyanennyien (67%) mondják azt is, hogy szeretnek játszani velük, vagy, hogy megbízható házőrzőknek tartják őket (66%). A megkérdezettek majdnem fele (45%) szerint a kutyák és a macskák egyaránt remek játszótársai lehetnek a gyerekeknek. A magyarok majd 70 százaléka gondolja úgy, hogy sokkal jobb olyan családban élni, ahol van kutya vagy cica, és szinte ugyanennyien családtagként tekintenek háziállatukra.
A megkérdezettek több mint harmada (38%) házban vagy lakásban tartja a kedvencét, és további 27 százalék engedi a macskát, kutyát szabadon ki-be járkálni. Összességében 65 százalék nyilatkozott úgy, hogy a kutya és a macska helye alapvetően az ajtón belül van. A budapesti gazdik 36 százaléka az ágyába is beengedi négylábú barátait.
Kutyát, macskát receptre
Egy friss kutatás szerint 10 százalékot csökkent azoknak a vérnyomása, akik naponta negyedórán át simogattak kutyát vagy akár csak egy plüssállatot. Az érintéssel ugyanis a test természetes “jóllétet fokozó” hormonjai szabadulnak fel, mint a szerotonin és oxitocin. Emellett a kortizol, a “stresszhormon” szintje is csökken a vérben. A szerotonin olyannyira fontos anyag testünkben, hogy az antidepresszánsok is ennek a hormonnak a hatásait próbálják szimulálni.
eletforma, Hirmagazin.eu