Két meccsből két vereség a női kézilabda-világbajnokságon. Hogyan lehetséges ez, ha mindeközben a Győr a kontinens legjobb csapata? A vébé bebizonyítja, klubsikereinket a légiósoknak is köszönhetjük, a hazai utánpótlás pedig kevés.
Rossz nézni, hogy amíg májusban a Győr harmadszor is megnyerte a Bajnokok Ligáját, válogatottunk szenved a női kézilabda-vébén.
A norvégok és a svédek ellen sem volt esély a sikerre, s jelenleg azért aggódunk, hogy a nyolcaddöntő összejöjjön a csapatnak.
Hiányoznak a légiósok
Döbbenetes adat, de igaz. A magyar-norvég meccsen a skandináv keretben több győri volt – Grimsbö, Mörk és Oftedal –, mint a magyarban (Görbicz és Bódi).
A BL-győztes jelenlegi keretében összesen kilenc légiós található, s kijelenthető, Görbicz Anita mellett ők a gárda kulcsjátékosai. Nem mellesleg, kivétel nélkül most is ott vannak a világbajnokságon, sajnos azonban nem a magyar keretet erősítve.
Gyenge a szabályozás
A hazai szövetség 4-5 légióst engedélyez a kluboknak, ám jövőre további szigor várható. A gond ugyanakkor az, hogy a szabály BL-csapatokra nem vonatkozik. A Győr tehát kénye-kedve szerint szerződtetheti a világsztárokat, világszinten is kiemelkedő fizetésért. A magyaroknak mindeközben a kisebb csapatokban marad hely, onnan viszont esélyük sincs olyan meccseken edződni, amilyenek a vébén várnak rájuk.
Túlsúlyban a Fradi
A szintén BL-résztvevő Ferencváros hét játékost ad a keretbe, ám fontos, hogy a Fradi Európában cseppet sem képvisel olyan játékerőt, mint a Győr. Kim Rasmussen szövetségi kapitány még válogatott Fehérvárról, Érdről, Budaörsről és Dunaújvárosról is. Kiválasztottjai magyar szinten jók, ám úgy tűnik, ahhoz még kevesek, hogy a vébén kiemelkedőt nyújtsanak.
Forrás: Ripost
Fotó: MTI Fotó