Bodoky Tamás, a Soros-pénzből finanszírozott, de magát folyton függetlennek hazudó Átlátszó.hu főszerkesztője a napokban elszaladt Brüsszelbe, hogy hálálkodjon kicsit Judith Sargentininek a Magyarországról készült hazug Soros-Sargentini jelentés megalkotása miatt, erről képet is töltött fel a Facebook-oldalára.
A képen a Soros-blog főszerkesztője és a hazánkat lejáratni igyekvő Judith Sargentini látható. Bodoky pedig nem rejti véka alá háláját a hazug jelentés elkészítőjének, és így ír:
Más kérdés, hogy az Átlátszó ezek után is képes lesz-e még függetlenségét és elfogulatlanságát hangoztatni és megpróbálja eladni az eddig is nyilvánvalóan hazug maszlagot, miszerint ők elfogulatlan újságírók.
Egy kommentelő meg is jegyzi, jogosan:
A lejárató anyagban a szocialista rendszer egyik szellemi tartópillérére, az irigységre alapoztak, ilyen módon kívánták Soros megbízásából támogatni a magatehetetlen állapotban lévő ellenzéki pártokat. És persze hazugságokkal.
A balliberális médiában is szokatlanul agresszív akció nem véletlen. Elég megnézni, ki finanszírozza az Átlátszót. A portál bevételeinek több mint harmada a Nyílt Társadalmak Alapítványtól, azaz Soros alapítványától származik. 2017-re ez lebontva 50 millió forintot jelentett.
Soros György Amerikából utal, az Átlátszó köszöni szépen, és támadja a kormányt és Magyarországot.
Soros emberei az Átlátszó élén
A portál tulajdonosi körében ott van :
- Bodoky Tamás, aki az amerikai milliárdos hazai médiabirodalmának fontos szereplője: ő az összekötő a Magyar Narancs és az Átlátszó között. Előbbinél dolgozott, utóbbinál alapító volt. Jelenleg Bodoky az Átlátszó.hu Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezetője.
- Tordai Csaba jogász, Bajnai Gordon egykori MSZP-s miniszterelnök pártalapító társa volt az azóta megszűnt, Juhász Péter-féle Együttben. Igaz, ezt Tordai tagadja.
- Az Átlátszó mögött fellelhető szervezet az Asimov Alapítvány, amelynek kuratóriumi elnöke Maróy Ákos, kiterjedt üzleti kapcsolatokkal rendelkező véleményformáló.
- Az Átlátszó felügyelőbizottságának és tanácsadó-testületének elnöke Pelle Andrea ügyvéd, aki azzal került be a hírekbe, hogy Soros György érdekeinek megfelelően igyekszik a magyar igazságszolgáltatás munkáját befolyásolni.
- A testületben tag Mong Attila, aki kutatóként tagja a Soros-közeli Mérték Médiaelemző Műhelynek. Itt kollégája az a Polyák Gábor, aki a tavaly decemberi LIBE-meghallgatás résztvevőjeként a magyar kormány ellen foglalt állást, Judith Sargentini szólamait fújva.
A nagy kérdés
Az Origo megkereste Bodoky Tamást, aki a következőt válaszolta a portál kérdéseire:
A portál megjegyzi azt is, Bodoky Tamás úgy tűnik, tényleg szívére vette kérdéseinket és megijedt, válaszát ugyanis a Facebook-oldalára is kirakta, nyilván szuperobjetívfüggetlenetikus módon.
Így lett Magyarország Sargentini gyűlölt ellensége