Home Életmód Életmód hírek Látványos hőtérkép: így hatnak az érzelmek az emberi testre

Látványos hőtérkép: így hatnak az érzelmek az emberi testre

A boldogság tökéletes ellentéte a depressziónak, az undor a belek tájékára is hat, ha pedig megvetést érzünk, csökken az aktivitás a nemi szervek tájékán – derül ki az emberi testről készített érzelmi hőtérképről.

2015-09-17_110402

Hasonlít egymásra a düh és a büszkeség, a szerelem és a boldogság, ha az érzelmek emberi testre gyakorolt hatásait vizsgáljuk – derült ki egy finn kutatásból, amelyről a Gawker is beszámolt. A vizsgálat célja az volt, hogy megállapítsák, vajon ugyanolyan testi tüneteket érzékelnek-e az azonos érzelmeket megélő embereknek.

Felső sor: düh, félelem, undor, boldogság, szomorúság, meglepődés, alapállapot. Alsó sor: szorongás, szerelem, lehangoltság, megvetés, büszkeség, szégyen, irigység.

A 701 résztvevőt arra kérték, hogy rajzolják le, a különböző érzelmek megtapasztalásakor testük mely részein éreztek fokozott, illetve csökkenő aktivitást. Az előbbit meleg színekkel, az utóbbit kékkel fejezték ki. A nagyjából egységes benyomásokat egyfajta hőtérképen ábrázolták.

TÖBB LÁTOGATÓT SZERETNE A GOOGLE KERESŐBŐL?
A Kulcsszo.hu csapata gyors segítséget tud adni, hogy a helyezései a keresőben pozitívan változzanak és több megrendelője legyen.

Érdemes megjegyezni, hogy a testi érzeteket a vizsgálatban nem mérhető formában határozták meg, tehát nem a testhő és a pulzus változásaira voltak kíváncsiak, hanem a résztvevők szubjektív érzékeléseit rögzítették.

Majdnem minden érzelem változásokat idézett elő a fej tájékán, míg az örömhöz és a dühhöz hasonló, intenzív érzések a végtagokban is éreztették hatásukat. Az emésztőrendszer és a torok tájékát azonban szinte kizárólag az undor mozgatta meg.

Forrás: Arany gondolatok

Exit mobile version
Megszakítás