Egy ruhaboltba betérve kért némán segítséget Kaposváron egy nő, aki családon belüli erőszak áldozata lehetett. Jelzését az üzlet eladója azonnal felismerte, és értesítette a rendőrséget, akik pár perc alatt ki is érkeztek a helyszínre. Az áldozat biztonságban van, az elkövető szabadlábon védekezhet. A bolt alkalmazottja most megszólalt az üggyel kapcsolatban.
Csütörtökön mi is beszámoltunk arról, hogy egy kaposvári ruhaboltban az egyik nő egy néma segélykérést adott le, vagyis azokat az egyezményes kézmozdulatokat alkalmazta, amelyek arra utalnak, hogy bajban van. A ruhabolt eladója értette a jelzést, ezért feltűnés nélkül tárcsázta a rendőrséget. A hatóságok pár perc múlva ki is érkeztek a helyszínre, ahol egy 23 éves férfit fogtak el. A fiatalt kapcsolati erőszak megalapozott gyanúja miatt kihallgatták, őrizetbe vették, továbbá a megelőző távoltartásról is intézkedtek.
Az áldozat most biztonságban van, a rendőrség pedig nyomozást indított az ügyben.
A bajban lévők ezzel a kézmozdulatsorral jelezhetnek az idegeneknek, hogy segítségre szorulnak / Fotó: police.hu
Az üggyel kapcsolatban most megszólalt az eladó, aki a TikTokról ismerte fel a néma segélykérő jelzést, miután a platformon már rengeteg nő megosztotta a mozdulatot, hogy minél tudjanak róla. A bolt alkalmazottja azonnal megértette, hogy baj van.
Egyből tudta, hogy mit kell tennie
– A hölgy és az úr bejöttek a bejáraton az üzletbe, ahol dolgozom. Az úr jött a hölgy mögött. Már a jelzést mutatva jött felém a hölgy, felvéve velem a szemkontaktust. Akkor láttam, hogy ki van sírva a szeme, majd ismét jelezte, hogy bajban van és segítséget kér. Elhaladtak előttem, és egyből rendőrt hívtam – kezdte az RTL Fókusznak a bolt alkalmazottja, aki elmondása szerint ezek után a kamerán kísérte figyelemmel, hogy mi történik, majd amikor a férfi kiment az üzletből, odament a hölgyhöz, és szólt neki, hogy maradjon ott, mert jönnek a rendőrök.
A riportból az is kiderült, hogy az elkövető szabadlábon védekezik, de távoltartást rendeltek el vele szemben.
Ha segítség kell
Ha ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, tárcsázza a krízishelyzetben lévők részére rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123-as telefonszámot, akár mobiltelefonról is!