A Figyelő főszerkesztője szerint a Momentum csütörtöki akcióját pártállástól és politikai ízléstől függetlenül mindenkinek el kell utasítania.
Lánczi Tamást az M1 aktuális csatornán pénteken arról kérdezték, hogy Fekete-Győr András, a Momentum elnöke csütörtökön megjelent az Origo portál szerkesztőségében.
A főszerkesztő úgy fogalmazott: az, hogy egy most alakult párt elnöke egy újságírót “fenyeget meg, nyomást gyakorol rá és megpróbálja elbizonytalanítani a munkájában”, nagyon veszedelmes precedens, amire “nem volt példa” a rendszerváltás óta.
Hangsúlyozta: ha most ezt szó nélkül hagyják a médiában dolgozók, a közbeszédet alakítók, akkor holnaptól bármelyik pártvezető vagy aktivista érezheti úgy, hogy egy őt sértő cikk miatt bemehet bármelyik szerkesztőségbe, odamehet egy újságíróhoz, “megfenyegetheti, összetörheti a gépét, meglegyintheti, megverheti”. “Akarunk-e ilyen országban élni?” – tette fel a kérdést.
Lánczi Tamás szavai szerint az eset előzménye az volt, hogy az Origo egyik munkatársa írt egy cikket, amelyben “teljesen legitim kérdéseket tett fel” a Momentum működéséről, arról, honnan finanszírozzák magukat. Úgy folytatta: erre egy olyan pártnak, amely azt mondja magáról, hogy a közélet átláthatóságáért küzd, illik válaszolnia, és “nem az a válasz, hogy bemegyünk a szerkesztőségbe és letorkoljuk az újságírót és utána az interneten fenyegető bejegyzéseket helyezünk el, hogy bezárunk bizonyos médiumokat”. “Ez az ötvenes évek szelleme” – fogalmazott a Figyelő főszerkesztője.
Kiemelte, egy közszereplőnek tűrnie kell, hogy megjelennek róla olyan cikkek is, amelyekkel nem ért egyet; ha pedig személyiségi jogokat sértőnek vagy rágalomnak érzi egy cikk állításait, “el lehet menni a bírósághoz (…), de nem embereket megfenyegetni”.
forrás: M1, MTI