A dohányos emberek folyton azt hangoztatják, hogy azért nem tudnak leszokni a cigarettáról, mert valahogy megnyugtatja őket. Sokan már nem is szeretnek dohányozni, de úgy gondolják, hogy a cigaretta nagyon jó idegesség ellen, stresszes helyzetekben és sokkal könnyebben át lehet vészelni a nehezebb napokat cigarettával, mint nélküle.
Még több hír a betegségekről, gyógyulásról, megelőzésről, az egészséges életmódról..
Nem kell ecsetelni, hogy milyen sok káros hatása van ennek a rossz szokásnak – amelyeket természetesen a dohányosok is tudnak. Most azonban néhány olyan negatív hatást mutatunk be, amelyekről lehet, hogy még nem hallott.
A dohányzás oka lehet a hirtelen kialakult idegességnek és még hangulatingadozásokat is okozhat. A jó hangulat csak egy pillanatnyi érzés, ezután következik a szorongás és a depresszió. Amennyiben véget vetünk a nikotinbevitelnek, úgy ezek a hangulatingadozások is rövid időn belül megszűnnek.
A dohányzás felelőssé tehető a korai menopauza kialakulásáért is. Azok a nők, akik rendszeresen dohányoznak, hormonális egyensúly problémákkal is küzdenek és akár még a korai menopauzával is szembesülhetnek. Ha az érintett hölgyek még dohányoznak is, sokkal gyakrabban tapasztalják meg a menopauza kellemetlen tüneteit. De a dohányzás emellett meddőséget is okozhat és kutatások igazolják, hogy a cigarettázás jelentősen megnöveli a méhnyakrák kialakulásának a kockázatát.
Nemcsak a nikotinnak, hanem az alkoholnak és a koffeinnek is van egy ilyen hatása, így a dohányzásról jobb lemondani, kávét és alkoholt pedig csak kis mennyiségben és mértékkel fogyasszunk.
A dohányzás nagymértékben károsítja a légutakat, ami oka lehet a krónikus köhögés kialakulásának, de emellett hörghurutot és más légúti problémákat is kiválthat, amelyek csökkentik a felépülés esélyét egy esetleges tüdőgyulladás során. A cigaretta nemcsak ezeket a problémákat okozza, hanem sajnos a tüdőrák kialakulásáért is felelőssé tehető, úgy a férfiak, mint a nők körében.
Még több hír a betegségekről, gyógyulásról, megelőzésről, az egészséges életmódról..
A nikotin szűkíti a vérereket, ami pedig egyenes út a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásához. A dohányzás okozhat szívrohamot, de akár a stroke miatt is felelőssé tehető.
Mindemellett jelentősen megnöveli az LDL-koleszterin-szintet és csökkenti a jó, azaz a HDL-koleszterin szintjét.
A dohányzás mindezeken kívül csökkenti az étvágyat, és rontja az egyes tápanyagok felszívódását, ami miatt gyengülnek az immunfunkciók és növekszik a fertőzések kialakulásának kockázata.