A Németországtól kapott Leopard 1A5 tankok speciális álcázó borítása nagyszerűen elrejti a harcjárműveket.
A Barracuda elnevezésű különleges „nagykabátot” a svéd SAAB cég mérnökei tervezték és hivatalosan multispektrális mobil álcázókészletnek hívják. A pontosan méretre szabott takaró megnevezésében a multispektrális azt jelenti, hogy nem egyszerűen csak megváltoztatja a jármű színét, hanem csökkenti és a környezethez igazítja a hőkibocsátását, valamint jórészt elnyeli, illetve szétszórja a beeső radarhullámokat.
Ezek az álcázó készletek nagyon megnehezítik, hogy a járműveket akár ultraibolya, akár infravörös tartományban működő optikai felderítő rendszerekkel, vagy rádiólokátorokkal felfedezzék. Mivel az álcalepel pontosan illeszkedik a járműre, így nem akadályozza azt a mozgásában és nem kell attól sem tartani, hogy valamibe beleakadva leszakad róla. Viszont mivel külön álló részekből rakják fel, ezért ha megsérül, akkor gyorsan és egyszerűen lehet cserélni a darabjait.
A SAAB fejlesztői nemcsak téli, hanem valamennyi évszaknak megfelelő kivitelben elkészítették ezt a harckocsikabátot. A svéd hadsereg tankjai és lövészpáncélosai egész évben ilyen álcázó leplet hordanak, amivel a korábbi kamuflázs festéseknél sokkal hatékonyabban tudnak beolvadni a környezetbe. A sikeres rejtőzködés pedig a kulcsa egy meglepetésszerű támadásnak, vagy annak, hogy a védekezés közben megóvják a drága haditechnikát.
A Barracuda részben még a jármű jellegzetes külalakját is megváltoztatja. Ezzel pedig meg lehet téveszteni a harcterek felett ólálkodó drónokat vezérlő mesterséges intelligenciát. A SAAB a Leopard harckocsicsalád minden típusához gyárt ilyen különleges lepleket. Így az elérhető a Magyar Honvédségben rendszerben álló Leopard 2A7+ tankokra is.
Ennél sokkal kevésbé fejlett és kifinomult módszert alkalmaz az orosz haditengerészet a hajóit támadó ukrán drónok megtévesztésére. Mint arról már az Infostart is beszámolt, a hajók elejét és a végét feketére festik. Ezzel megtörik a jellegzetes sziluettjüket, ami megzavarhatja a drónok felderítő érzékelőit, azonosító algoritmusait, így az irányítást végző mesterséges intelligencia sem képes felismerni a célt.
Arról nincs megbízható információ, hogy mennyire vált be ez a módszer, de elnézve a fekete-tengeri orosz flotta veszteségeit nem lehet túl hatékony.