Mondani szokás, hogy a lakás ékes dísze lehet, megkoronázza otthonunkat, ha minél több szobanövényt gondozunk környezetünkben.
Az egzotikus növények, bár hangzásra kényesebbnek tűnnek nagyon érdekes és különleges darabok a lakásban. Amennyiben nem szeretnél hagyományos növényeket otthonodban, hanem úgy árzed megbirkózol a feladattal, most te is megismerhetsz néhány igazán különleges trópusi növényt, ami nem mindenki otthonában található meg.
Ausztrál dinnyebokor- Pepinogold
Kedvelt gyümölcstermő burgonyaféle. Szabadföldben egynyáriként vagy cserepesként is nevelhetjük. Termései csíkosak, édesek, sárgadinnye ízűek. Szabadföldben később virágzik. Dugványozással szaporítható, magot nem köt. Ámpolnába is alkalmas, mivel hajtásai terülők.
Ez egy egzotikus, kék virágot hozó növény, aminek nem csupán dekoratív kinézete különleges, hanem az is, hogy termése akár el is fogyasztható. Ízre nagyon hajaz a sárgadinnyére, a nevét is innen származtatják. Az ausztrál dinnyebokor önporzó, remekül érzi magát a lakásban, akár párásabb környezetben is. Mindenképpen óvni kell a téli hidegtől és fagytól. Amennyiben lakásban tartjuk érdemes egy nagyobb méretű cserépbe ültetni, alja legyen lyukas és töltsük fel komposzttal. Minden más növény a barátja, így jól kombinálható azokkal.
Sarjika-Bryophyllumdaigremontianum
A sarjikát elevenszülő korallvirágnak is nevezik. E növény érdekessége nem abban rejlik, hogy pozsgás és a levélfonáka tarka, hanem abban, hogy levelei szélén kész növényeket hoz világra, ezért „elevenszülőnek” nevezik. Csak idősebb példányai virágoznak, gyakran a virágzatban is feltűnnek ezek a kis növények.
Délnyugat-Madagaszkárról származik.Mindezek mellett a sarjika kimondottan érdekes, különleges, szórakoztató virág, úgy szaporodik, hogy utódait a levelek szélén neveli, így lett elevenszülő. Egy remek angol megnevezés szerint „Ezrek Anyja”, ami különleges, fantasy hangulatot áraszt. A virág kinézete is elég különleges, akár földönkívüli jelenség is lehetne egy ’80-as évekbeli sci-fi filmből. A növény jól bírja a szoba hőmérsékletét, szereti a bőséges öntözést, a sok vizet, de a szárazságot is elég jól tűri. Cserépben 20-50 cm magasságot érhet el.
„Mivel egy-egy levélen könnyedén nevelhet akár 50-60 kis palántát is, ezért jogosan nevezik Ezrek Anyjának, és ha esetleg az anyanövény elpusztulna, bőven van utánpótlás a kicsinyeiből.Díszítő értéke is elsősorban ebből származik. Szórakoztató figyelni, ahogy a kis levelek kialakulnak a nagyok szélén, majd az apróságok még a levegőben gyökeret is növesztenek. Ha már életképesek, lepotyognak az anyjuk alá és napokon belül begyökereznek. Már néhány centis korukban a gyerekek is elkezdik nevelni a következő generációt, tehát nagy bajban vannak azok, akik nem szívesen dobnak ki növényszaporulatot: a barátok és ismerősök hamar el lesznek telítve sarjika tövekkel.Tartsuk napos helyen és időnként tápoldatozzuk, ha úgy tűnik, rosszul érzi magát, érdemes átültetni, egyébként viszonylag igénytelen növény, akár irodában is megél.”
Honolulu rózsája- Clerodendrumchinense
Örökzöld trópusi cserje a vasfűfélék családjából. Nyár derekán virágzik, porcelánfehér rendkívül illatos virágait már messziről érezni lehet. Jól drénezett talajra van szüksége, közepes vízigényű és fényigényes faj. Nem okoz gondot számára a lakás hőmérsékletet sem télen sem nyáron, nem kell sokat öntözni, téli időszakban főleg elég a heti egy alkalommal történő öntözés. Ablakok közelében érdemes elhelyezni, hogy megkapja a megfelelő fényszórást. Olyan helyen tartsuk, ahol mindenki megcsodálhatja különleges szépségét!
Forrás: delina