A Nap időről időre meglepi az embereket. Rendszerünk csillagán ugyanis rendszeresen vihar tombol és napkitörések vannak.
Napvihar tombol csillagunkon, ennek pedig a Földre is jelentős hatása van. Persze nem úgy, mint a hagyományos esős viharoknak, ez a jelenség akadályozhatja a műholdak működését, az elektromos hálózatokat és az űrhajók energiai részlegét is károsíthatja.
Az egészet egy február 12-iki napkitörés okozza, amelynek részecskéi a Földet is elérik.
Why are we under a G1 Watch the next two days? Because of this solar storm seen here in this GIF. The Sun unleashed a long duration C class flare that also produced a coronal mass ejection (CME) towards Earth. Send all of your Aurora reports to @TweetAurora #CitizenScience pic.twitter.com/VCO1Z6857g
— 🛰Michael Cook🚀 (@SpaceWxMike) 2018. február 14.
Bill Murtagh, a Nemzeti Éghajlati Adatközpont (NOAA) tudósa elmondta, hogy a részecskék a légkörbe jutnak és ütköznek az ott található atomokkal és molekulákkal, ez pedig befolyásolja a földi eszközök működését.
A napkitörésnek azonban pozitív hozadéka is lesz, ugyanis a Nagy-Britanniában és az Egyesült Államok északi részén élők gyönyörű sarki fényt láthatnak majd – írja a Metro.
Forrás: Ripost