Bernáth József nevét a tévé nézők nem nagyon ismerhették, amíg fel nem tűnt a tévében. A mesterszakács igen érdekes karrierre rendelkezik, és a gasztrológia magyar világában, sőt még külföldön is nagyon sokan ismerik a nevét és meghajlana tudása előtt.
Gyermek és fiatal korában nem is fordult meg, hogy szakács legyen, sőt mondhatni nem is érdekelte a konyhaművészet. A séf fiatalként színész, majd pedagógus szeretett volna lenni, sőt kétszer is jelentkezett a Színművészeti Főiskolára, végül 24 éves korában döntött úgy, hogy a főzéssel fog foglalkozni.
Érdekesség, hogy kedvenc étele nem valami különleges fogás, egzotikus étel, hanem mindig mondja, hogy ő legjobban a rakott krumplit szereti legjobban. Saját bevallása szerint az elhivatottságának sokat köszönhet. Az iskola után Franciaországban, Lyon város egyik éttermében kapott állást, majd tovább ment Londonba.
A Konyhafőnök zsűritagja most is kreatív séfként dolgozik egy londoni vezető catering cégnél. Nagy megpróbáltatás ez neki, hogy most itthon Magyarországon kell dolgozzon, hiszen kevesen tudják a nézők közül, hogy kizárólag a műsor miatt tért haza. Azonban a második évad forgatása után vissza utazott fő foglalatosságához. Jelenleg valamennyire kicsit más műsort forgat, bár a téma ugyan az. Talán itt lazábbnak tűnik és mosolyogni is megtanul a Konyhafőnök Junior műsorában.
Bernáth József 1982 április 2-án született, jegye a kos, ami sok mindent megmagyarázhat markáns vonásaiban és természetében is. Van benne valami különleges céltudatossá, magabiztosság, ami nagyon kevés emberben felfedezhető ennyire erényesen.
Bár maga bevallása szerint, nem mindig volt ennyire magabiztos, azt, hogy ma ennyire sikeres, az Angliában töltött éveknek köszönheti véleménye szerint. Nemzetközi karrierje viszonylag új keletű. 2010-ben kapott meghívást, a két Michelin csillagos séf, a francia Nicolas le Bec lyoni éttermétől, ami meghozta neki az áttörést. Azt mondja szerinte Nicolas a számára legjobban, legízletesebben főző séf, akivel találkozott.
„Azt terveztem, hogy mellette fogok sztázsolni, és ez idő alatt minden fontos konyhai trükköt elsajátítok tőle. Ehhez képest csak az első két hétig viselte gondomat, azután a helyettes séfre bízta a betanításom. A következő öt hónap nagyon kemény volt. Napi 14–16 órát dolgoztunk hetente hat napon keresztül. Volt olyan pillanat, amikor megfordult a fejemben, hogy hazajövök, de végül maradtam. Másfél év után éreztem úgy, hogy szívesen betekintenék más éttermek kulisszái mögé is”
Amikor itt befejezte pályafutás egy rövid budapesti kitekintés után Londonban kötött ki, egy szintén két Michelin csillagos étteremben. A Könyhafőnök nem csak mestere a főzésnek, de remek szakácskönyve is mutatja, mennyire oda van a munkájáért.
Lényege első szakácskönyvének, hogy a séf kedvenc receptjein keresztül mennyire finom fogásokat tud bemutatni egyszerű ételekből és egy ételből, miként lehet akár három fogást úgy elkészíteni, hogy az ízletes legyen, megfelelnem a magyar konyha elvárásainak, a magyar gyomroknak mégis legyen benne valami különleges ízvilág. Mi mindenesetre szeretnénk megtudni még többet a séfről, és megismerni főzőtudományát és persze magánélete sem lenne elhanyagolható. Várjuk a következő híreket a Konyhafőnökről!
Forrás: delina