Hátborzongató látványban lesz részünk július utolsó napjaiban.

Az elkövetkező hetekben egyre közelebb kerül egymáshoz a Föld és a Mars, ez pedig olyan jelenséget eredményez az égbolton, amelyre már 2003 óta nem volt példa.

A két bolygó közti különbség 15 évvel ezelőtt 34,6 millió mérföld volt, idén nyáron pedig az égitestek hasonlóan közel, 35,8 millió mérföldre lesznek egymástól. A Mars így szabad szemmel is jól látható lesz.

A bolygó izzó narancssárga színben tűnik majd fel az égbolton, sokkal fényesebb lesz, mint bármely csillag vagy a Jupiter: különösen érdemes tehát az eget kémlelni július utolsó napjaiban.

De előtte arra is készülhetünk, hogy július 27-ről 28-ra virradóan a 21. század leghosszabb holdfogyatkozása figyelhető meg.Az égi jelenség részlegesen Nyugat-Afrikában, Kelet-Ázsiából, Dél-Amerikából, Ausztráliából és Európából, tehát hazánkból is látható lesz. A holdfogyatkozás 1 óra 43 percig tart majd, és a részleges fogyatkozásokkal együtt 3 óra 55 percig látható majd a keleti félgömb égboltján.

Ez egyébként egyben vérhold is, mert az égitest nem sötétül el teljesen, hanem fénye narancsvörösre változik, mivel a Föld légkörén átszűrődő fény halvány derengést teremt.

Forrás: Ripost