Európába igyekvő mintegy 29 ezer migránst tartóztatott fel a líbiai parti őrség az idei éve első kilenc hónapjában, sokukat pedig emberi lakhatásra alkalmatlan létesítményekben helyeztek el, miután visszaszállították őket Líbiába – közölte az ENSZ Líbiai Támogató Missziója (UNSMIL) csütörtökön közzétett, hatvanegy oldalas jelentésében.

A dokumentum szerint a Földközi-tengeren feltartóztatott vagy megmentett migránsokat olyan központokban helyezik el Líbiában, amelyek hivatalosan a nemzetközileg elismert, tripoli székhelyű líbiai kormány ellenőrzése alá tartoznak, de az országban valódi hatalommal bíró fegyveres csoportok irányítják őket.

Sok esetben a migránsokat és menekülteket emberi lakhatásra alkalmatlan, túlzsúfolt hangárokban helyezik el. A jelentésben egyebek közt a higiéniai hiányosságokat, a rossz világítást és szellőzést emelte ki az ENSZ-ügynökség.

Mindemellett a migránsokat munkára kényszerítik a líbiai hatóságok, földeken vagy építkezésen dolgoztatják őket. „Ha megtagadod a munkát, megvernek” – idézett egy migránst a jelentés.
Az UNSMIL beszámolt arról is, hogy hiteles információi vannak szexuális visszaélésekről, amelyeket egy jelenleg is működő tripoli központban szenvedtek el a migránsok.

A nemzetközileg elismert tripoli kormány egyelőre nem kommentálta a jelentést.
Az ENSZ-jelentés megállapította, hogy szeptember 18-ig mintegy 6800 migráns tartottak fogva a hivatalosan a tripoli kormány fennhatósága alá tartozó Nyugat-Líbiában.

A líbiai hatóságok az utóbbi időben megakadályozták az újságírókat abban, hogy menekülttáborokat látogassanak, miután tavaly a CNN amerikai műsorszóró leadott egy felvételt, amelyen – feltételezhetően egy líbiai táborban – afrikai migránsokat árvereztek el rabszolgának. A tripoli kormány fogadkozott, hogy kézre keríti a felelősöket, de azóta sem jelentett be fejleményeket az ügyben.

A líbiai parti őrség szóvivője egyébként csütörtökön közölte: az idén 15 ezer migránst tartóztattak fel a hatóságok. A hírt közlő Reuters brit hírügynökség megjegyezte, nem világos, hogy az ENSZ vagy a parti őrség adatai állnak közelebb a valósághoz, és az sem érthető, miért van ekkora különbség a két szám között.

Forrás: MTI

ElőzőKoncerttel zárult a Családok éve Budapesten
KövetkezőIzrael megkezdte a Hezbollah támadó alagútjainak felszámolását
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza