Az eleganciához hozzátatoznak a szép, ápolt körmök. Mivel kezünket folyton használjuk, így a körmünket is sok külső hatás éri. A körmök egészségért külső és belső segítséget is nyújthatunk.

Körömápolás

Védhetjük őket a vegyszerek, tisztító –és mosogatószerek káros hatásaitól, ha a házimunka során védőkesztyűt használunk. A megfelelő vitaminok és ásványi anyagok pedig belülről járulnak hozzá a körmök egészségéhez.

A körmök ápolása nem igényel különösebb szaktudást, elég, ha néhány jó tanácsot megfogadunk és a megfelelő készítményeket alkalmazzuk. Ma már számtalan vitaminkészítmény, kéz és körömápoló krém kapható, ami segítségünkre van a körmünk ápolása során.

A kovakapszula például serkenti a köröm növekedését és erősíti a szerkezetét. Mivel a köröm épsége a körömágy állapotától is nagyban függ, ezért a körömágy védelmének és ápolásának is kiemelt figyelmet kell szentelni. Az ápolt és esztétikus körmök eléréséhez az első alapszabály, hogy nem szabad rágni a körmöt, vagy tépkedni a köröm melletti bőrt!

A töredezett körmök általában kalcium hiányra utalnak, ilyenkor érdemes több tejterméket fogyasztani, hogy orvosoljuk a problémát. A körmökön megjelenő fehér foltok szintén valamilyen vitamin hiányára utalnak. Elkerülhetjük a sötét foltok, a véraláfutások megjelenését, ha igyekszünk nem ráütni a körmünkre, vagy odacsípni valahova az ujjunkat.

Dohányosok esetében gyakori, hogy a nikotin miatt besárgul a körmük. Bár a sárgaság gomba, vagy fertőzés jele is lehet. Ne vágjuk a körömágy bőrét, inkább csak óvatosan toljuk vissza. Ne ollóval, hanem körömvágó csipesszel vágjuk a körmünket. Használjunk olyan kézkrémet, ami körömápoló is egyben. Sok esetben a vitaminhiány és a nem megfelelő körömápolás okozza a problémát. De ha ügyelünk a vitaminbevitelre és sok folyadékot fogyasztunk, a körmeink egészségéhez is hozzájárulunk.

 

Forrás: lifepress