Újabb kampányanyagot készítettek a Soros György támogatását élvező szervezetek, amelyben – szokás szerint – eltemetik a demokráciát és a jogállamot. A kiadványt, amelynek elkészítésére a spekuláns pénzéből is juthatott, külföldi terjesztésre szánják, de magyar nyelven is hozzáférhetővé teszik – írja mai cikkében a Magyar Idők.

Az Eötvös Károly Intézet, a K-Monitor, a Magyar Helsinki Bizottság, a Mérték Médiaelemező Műhely és a Társaság a Szabadságjogokért Illiberális állam Európa szívében című kiadványa elsősorban a nemzetközi közvélemény befolyásolására készült, de szerkesztői magyar nyelven is közzétették a dokumentumot. A szerzők szerint a Fidesz és a KDNP kormányzása alatt az országot tisztességtelen választások, foglyul ejtett média, állami gyűlöletkampányok, az eltérő vélemények és képviselők kirekesztése, az állami erőszakmonopólium privatizálása, a közös európai normák semmibevétele és rendszerszerű korrupció jellemzi. Az elfogult jelentés tizennégy oldalon elsiratja a médiapluralizmust, figyelmen kívül hagyva, hogy az utóbbi hónapokban két új baloldali portál indult anélkül, hogy ebben bárki akadályozta volna a tulajdonosokat, s a kiadvány állításával szemben a Class FM sem szűnt meg.

Ismert „jogvédők” lamentálnak

A Magyar Idők szerint a kormányellenes kampányanyag készítői az elmúlt években összesen közel félmilliárd forint támogatásban részesültek a Soros-féle Nyílt Társadalom Alapítványoktól (OSF). A pénzek egy része kutatásra, kommunikációs munkára ment el. Bár a kiadvány elkészítésében nem vettek részt, a Fidesz–KDNP lejáratásához további egy tucat – jellemzően szintén a magyar származású tőzsdespekuláns támogatását élvező – szervezet adta a nevét. De az aláírók közé tartozik az Amnesty International és a norvég pénzeket kezelő Ökotárs Alapítvány is.

Soros György, a spekuláns

Családegyesítéssel jönnének a migránsok

Brüsszel megkönnyítené a migránsok Európába jutását – mondta egy vasárnapi sajtótájékoztatón Németh Szilárd. A dublini szabályozás reformtervezete ugyanis egyszerűsítené például a migránsok családegyesítését, folytatta a kormánypárti politikus. Hozzátette, Niedermüller Péter, DK-s képviselő is közreműködött a terv végrehajtásának felgyorsításában. A reform lényege, hogy a családegyesítés során nem kell igazolni a rokonságot, és az az oldalági családi kapcsolatokra is kiterjedne. A magyar titkosszolgálatok szerint egy migráns után a hatályos szabályozás mellett akár 8-10, az új gyakorlat szerint viszont akár 20-30 is jöhetne. Érdemes megemlíteni, hogy a hatályos szabályozás mellett a Helsinki Bizottság tavaly 14 bevándorlónak segített abban, hogy családtagjaik, 29 ember, hazánkba juthassanak.

Forrás: hirado.hu, magyaridők

ElőzőMagyar fenntarthatósági csúcs „konferencia”- 2017
KövetkezőVisszatér a gépeltérítések korszaka?
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza