Több latin-amerikai ország is intézkedéseket hozott csütörtökön az új koronavírus terjedésének lassítása érdekében, például leállítottak Európába induló és onnan érkező légi járatokat, betiltottak sok nyilvános rendezvényt, és bezártak iskolákat.
További szigorító intézkedéseket hozott több arab-félszigeti ország is.
Argentína, Bolívia, Paraguay, Peru, Costa Rica és Honduras egy nappal azután hoztak meg korlátozó intézkedéseit, hogy az Egészségügyi Világszervezet (WHO) világjárvánnyá nyilvánította az új koronavírus terjedését, és hogy az Egyesült Államok korlátozta az Európából érkezők beutazását.
Mexikó viszont azt közölte csütörtökön, hogy nem tervezi korlátozni külföldi turisták belépését az országba, ellentétben északi szomszédjával.
Portugáliában a kormány elrendelte az ország összes oktatási intézményének bezárását a jövő héttől április 9-éig, függetlenül attól, hogy állami vagy magánintézményekről van.
Bahrein azzal vádolta meg csütörtökön Iránt, hogy „biológiai agressziót lövet el” a bahreini állampolgárok ellen, mert egyrészt enyhébb adatokat közöl a járvánnyal kapcsolatban, másrészt határőrei nem pecsételnek bele az Iránban járó bahreini állampolgárok útlevelébe, így hazájuk hatóságai nem tudják azonosítani őket.
Omán és Szaúd-Arábia tovább korlátozta az emberek utazását, hogy lassítani próbálja a vírus terjedését. Omán vasárnaptól nem ad ki beutazási turistavízumot, és nem enged kikötni az ország kikötőiben külföldi turistahajókat. Szaúd-Arábia kiterjesztette azoknak az országoknak a körét, amelyekbe nem utazhatnak állampolgárai: ezek az Európai Unió tagországai, Svájc, és 11 ázsiai, illetve afrikai ország.
Vírusfertőzöttnek diagnosztizálták Justin Trudeau kanadai miniszterelnök feleségét, Sophie Gregoire Trudeau-t – közölte csütörtökön a miniszterelnöki hivatal szóvivője. A first lady „jól érzi magát”, de karanténban marad egy ideig. A kormányfő vírustesztje negatív, de 14 napra őt is elszigetelik – tette hozzá.
A címlapfotó illusztráció.