Illuminátusok, szabadkőművesek – titkos és világuralomra törő szervezetek. Valóban léteztek vagy még ma is tevékenykednek? A Koponyák 3. című film a Yale Egyetem legrégebbi, titkos diáktársaságának rejtélyét mutatja be a Paramount Channel műsorán. A Koponya és Csontok szervezetről kevesen tudják, hogy még egy ma is létező szervezet, amelynek tagja például George W. Bush, az Egyesült Államok egykori elnöke is.

Koponya és Csontok: egy elit társaság titkos élete

A Koponya és Csontok (Skull and Bones) az amerikai Yale Egyetem legidősebb, legelitebb, legendákkal övezett diáktársasága. Létezését számtalan titok és misztérium övezi, az viszont bizonyos, hogy a szigorúan meghívásos alapon működő szervezetet 1832-ben alapította William Huntington Russell és Alphonso Taft. A társaság – melyet röviden Csontoknak, tagjait pedig csontembereknek neveznek – működéséért és vagyonáért a Russel Trust Association öregdiák szervezet felel. 1879 óta minden tavasszal 15 új tagot választanak maguk közé, és jelenlegi létszámuk kb. 800 lehet. Csontember azonban nem lehet akárkiből!

Eleinte kizárólag fehér protestáns férfiakat válogattak a Yale elit és exkluzív szervezetébe, később néhány katolikus is csatlakozhatott, ám zsidókat többnyire nem, vagy csak nagyon kiemelkedő sportteljesítményük miatt engedtek a köreikbe. A Yale ugyan 1969 óta koedukált, de a társaságba csak 1992 óta delegálnak nőket is. A változás izgalmas időszakát eleveníti fel a Koponyák 3. című film is, amit február 9-én láthatnak a nézők a Paramount Channel műsorán.

Koponya és Csontok: egy elit társaság titkos élete

Először az 1991-es évfolyamnak sikerült 7 nőt delegálni a következő évfolyamba, ám ezért szembe kellett szállniuk saját támogató szervezetükkel, a Russel Trust-tal is. Ami azonban késik, nem múlik, így a hölgyek is áteshettek a Koponya és Csontok misztikus beavatási ceremóniáján. A jelöltnek ugyanis – miután elfogadta a felkérést – a szervezet központi épületében, a Tomb-ban újjászületési procedúrán kell részt vennie, melynek elején egy iszappal teli medencében meztelenül fürdik az összes egyetemista tag jelenlétében. Ezt követően jön a vallatás, ahol a legszemélyesebb és legkínosabb kérdésre is azonnal, őszintén kell felelnie, majd új ruhát és új nevet kap és betekintést nyer a társaság házi múzeumába is. Állítólag itt őrzik azt a Geronimo-koponyát, amit egy indián temetőből loptak, egyes híresztelések szerint pedig szabad kőműveseket és illuminátusokat idéző tárgyak, náci jelképek és más ereklyék is rejtőznek itt. A látogatás után a ceremónia résztvevői a társaság tulajdonában álló Deer Island-re mennek, ott történik az eskütétel és az új tagok megkapják a fejenként 15 ezer dolláros, szabad felhasználású csekket is.

A Koponyák trilógiában azonban ennél durvább szertartásról, sőt gyilkosságokról is szó esik, mellyel a szervezet tagjai egymást, illetve titkos rendjük egységét és sérthetetlenségét védik. A valóságban természetesen erre vonatkozó hiteles és biztos információ nincs. Azt sem lehet biztosan tudni, hogy a Koponya és Csontok – melynek tagjai között olyan ismert és befolyásos családok tagjai szerepelnek, mint a Rockefeller, Bush, Ford, Morgan és Phelps – vajon egy ártatlan, baráti összejöveteleken alapuló, zártkörű egyetemi társaság, az egész világot irányító szabadkőművesek és illuminátusok „kirakat” szervezete, vagy az egyetlen és egyetemes uralkodó rend.

Koponyák 3. február 9-én (kedden) 21:00 órakor a Paramount Channel műsorán, a Viacom csoport filmcsatornáján!

 

forrás: Redlemon