Szomorú véget ért az egyik legnagyobb kortárs magyar író, sztárújságíró Benedek István Gábor élete. BIG – ahogy mindenki hívta – szeptember 23-án, egy budapesti kórház ablakából a mélybe zuhant.

A barátai tudták róla, hogy egy ideje betegeskedett, ezért is került a fővárosi intézménybe, azt azonban legrosszabb álmukban sem gondolták, hogy soha többé nem látják viszont.

Bíztak a felépülésében, remélték, hogy a betegséggel folytatott csatából is igazi harcos módjára, győztesen kerül ki. BIG halálával kapcsolatban a Blikk megkereste a Budapesti Rendőr-főkapitányságot.

„2022. szeptember 23-án délután egy zuglói kórház ablakából kiesett egy férfi. A férfit a mentők egy VIII. kerületi kórházba szállították, ahol pár nappal később elhunyt. A rendőrség közigazgatási hatósági eljárás keretében vizsgálja a haláleset körülmé­nyeit, az esettel összefüggésben idegenkezűség és bűncselekmény gyanúja nem merült fel” – olvasható a hivatalos levélben.

A több kitüntetéssel is büszkélkedő BIG nem akármilyen életutat járt be, nemcsak írásai szereplőjének sorsa, hanem a sajátja is regénybe illő.

A Bródy Sándor író rokonságával büszkélkedő BIG mindössze 7 éves volt, amikor Bergen-Belsenbe deportálták. Hazatérése után Kecskeméten érettségizett, majd 1956-ban a városhoz tartozó tanyavilágban lett tanító.

Később, felsőfokú tanulmányai elvégzése után, újságírói pályafutását Szolnokon kezdte meg. Innen került a fővárosba, több lapnál is bizonyította rátermettségét. 1983–1989 között a Népszabadság rovatvezető-helyettese volt, közben pedig a MÚOSZ újságíró-iskola növendékeit tanította.

További bűnügyi hírek, eltűntek, gyilkosságok, rablások, videók, részletek..

Nyugdíjba 1997-ben vonult, az írással azonban egyetlen percig sem hagyott fel. Névjegyét nemcsak az újságírásban, de a szépirodalomban is letette. Könyveit, melyet több nyelvre is lefordítottak, csak úgy falták az olvasók, műveltsége, humora, irigylésre méltó írástudása minden művében átjött. 2000 óta a Füst Milán Szellemi Páholy alapító elnöke volt, emellett pedig alapító főszerkesztője volt a Remény című, a magyar zsidó társadalmi, szellemi életet bemutató folyóiratnak is.

Ebben a zuglói kórházban kezelték a nagybeteg újságírót / Fotó: MTI Mohai BalázsEbben a zuglói kórházban kezelték a nagybeteg újságírót / Fotó: MTI Mohai Balázs

Barátai elmondása szerint BIG egy igazi, Ady Endre korát idéző kávéházi ember volt. Találkozót nem is nagyon lehetett vele máshova megbeszélni, mint a Pozsonyi úton található Dunapark Kávéházba. Egyik legkedvesebb barátja, Breuer Péter, a Heti Tv és a BreuerPress tulajdonosa emlékezett a Blikknek Benedek István Gáborra.

– Nem ismertem még egy olyan kedves, szellemes, művelt, a magyar nyelvet fantasztikusan ismerő és használó, jólelkű embert, mint BIG. Ő maga volt a jóság, a szeretet, mindenkinek csak adott, de soha nem kért cserébe semmit. A 80-as években ismerkedtem meg vele Izraelben, akkor a bátyját jött ki meglátogatni. Egyébként a testvére nagyon elismert, ünnepelt író és jogász volt Izraelben.

BIG már akkor megfogott a szellemességével és nem utolsósorban hatalmas tudásával. Később Magyarországon is szorosan tartottuk a kapcsolatot, a tévében ő volt a legkedvesebb interjúalanyom. Egy élmény volt az anekdotáit hallgatni, csak tanulhatott belőle az ember. Az volt benne a csodálatos, hogy ő mindenkihez szólt, egyszerűen értett az emberek nyelvén. Úgy tudott például a tőzsdéről beszélni, hogy még azok is megértették, akiknek semmi köze nem volt hozzá.

Bárhol találkoztunk, moziban, könyvesboltban, színházi bemutatón, sugárzott belőle az élet szeretete – méltatta barátját Breuer Péter, aki BIG halálával kapcsolatban nem tud semmi biztosat. Természetesen ő is hallotta, hogy mi történhetett, amelyre egyetlen választ lát: BIG talán elfáradt a betegséggel folytatott küzdelemben, és közben felmérte, hogy kiszolgáltatottan nem szeretne tovább élni.

További bűnügyi hírek, eltűntek, gyilkosságok, rablások, videók, részletek..

Kísérteties hasonlóság

Kilenc évvel ezelőtt egy ország döbbent meg, amikor kiderült: az ünnepelt és rajongva szeretett színművész, Kézdy György 77. életévében egy kórház ablakából a mélybe vetette magát. Mindenki Virágh doktora akkor már jó ideje küzdött a gyilkos kórral. Kocsis Sándor, az Aranycsapat legendás futballistája is hasonló körülmények között vesztette életét. Leukémiát és gyomorrákot diagnosztizáltak nála, végül tisztázatlan körülmények között kizuhant – kiugrott vagy kiesett – egy barcelonai kórház harmadik emeletéről, néhány hónappal az 50. születésnapja előtt.

Van segítség!

Ha Önnek, vagy valakinek a környezetében segítségre van szüksége, tárcsázza a krízishelyzetben lévők részére rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123 telefonszámot, akár mobiltelefonról is, vagy keresse fel a www.ongyilkossagmegelozes.hu oldalt!

blikk nyomán

Hirmagazin.eu