Budapest
2024. május. 2. csütörtök
HomeSportLabdarúgás, fociKIÜTÉS! MEGINT ÖTÖT RÚGOTT A ZTE, EZÚTTAL ÚJPESTEN

KIÜTÉS! MEGINT ÖTÖT RÚGOTT A ZTE, EZÚTTAL ÚJPESTEN

A labdarúgó NB I 27. fordulójának nyitó mérkőzésén az előző négy fordulóban 10 pontot gyűjtő Újpest hazai pályán kiütéses, 5–1-es vereséget szenvedett a Zalaegerszegtől.

LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ
ÚJPEST FC–ZTE FC 1–5 (1–1)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 6321 néző. Vezette: Rúsz
Gólszerző: Huszti (23.), ill. Croizet (31., 66.), Mance (53., 62. – a másodikat 11-esből), Németh D. (81.)
Kiállítva: Keita (59., Újpest)

ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!

Akadt meglepetés Mészöly Géza péntek esti kezdőcsapatában. A védelem jobb oldalán 246 NB I-es meccsel a lábában Simon Krisztián kezdett, a bal szélen pedig a húszesztendős, a ZTE FC ellen élete első élvonalbeli mérkőzésén pályára lépő Geiger Bálint. A fiatal játékos Kiskőrösön kezdett el futballozni, a bemutatkozással pedig különös szerencséje volt: ezen a napon tért vissza a lelátóra az első szervezett újpesti szurkolói csoport, az Ultra Viola Bulldogs. Alig kezdődött el a mérkőzés, máris lila füstbombák, görögtüzek gyúltak a lelátókon, petárdák durrantak, a hangulat a régi szép időket idézte…

Simon Krisztián viszont már nem élvezhette, a hazaiak csapatkapitányának jókora balszerencséje volt. Végre bekerült a kezdőcsapatba, ám egy perc húsz másodperc után egy vétlen szituációt követően a földön maradt, és le kellett cserélni. A debütáló Geiger Bálint – ha már ilyen hangulatban megkapta a lehetőséget az NB I-ben – rögtön gólpasszal kezdett: bal oldali újpesti akció végén a fiatal védő beadását a Zalaegerszegről a Megyeri útra kerülő Huszti András lőtte a kapuba. A vendégek nem maradtak adósak, a szünet előtt Yohan Croizet egyenlített, aki viszont éppen a lila-fehérektől igazolt a ZTE-be… A francia támadó akkora gólt lőtt, hogy örömében kiszaladhatott volna a világból is, ám rendkívül korrekt módon két karját érzelemkitörés nélkül a magasba emelve ünnepelt, mintha – kis túlzással – elnézést kérne. Feszült hangulatban teltek a szünet előtti percek, a játékosok nem kímélték egymást, hol az egyik, hol a másik csapatból maradt lent valaki a gyepen. Az első félidő így nem negyvenöt, hanem több mint ötven percig tartott.

A második félidőben rövid idő alatt lenullázta magát a hazai együttes, előbb a védelem hibázott jókorát, majd a menteni igyekvő Aboubakar Keita próbált egy újabb zalai kontrát megállítani – mindkét szituációból gól lett. Ráadásul a lilák elefántcsontparti védőjét kiállította Rúsz Márton játékvezető, és ha mindez nem lett volna elég, jött az újabb vendég-ellentámadás, amelynek végén Yohan Croizet néhány lépésről guríthatta az üres kapuba a labdát… Innentől fogva egy kérdés maradt: megússza-e ennyivel a teljesen maga alá kerülő Újpest, vagy az erőre és önbizalomra kapó zalaegerszegiek még nagyobbá teszik a különbséget.

Nos, a csereként beálló Németh Dániel nem sokat húzta az időt, pályára küldését követően a labdával nem sokkal kilőtte a jobb alsót, mondani sem kell, ő is tisztán vezethette kapura a labdát. A vendégek támadói olyan szabadon szaladgálhattak a tizenhatos előterében, a középpályások pedig olyan zavartalanul hozhatták fel a labdákat és indíthatták a beinduló társakat, hogy annak csakis ilyen csúfos vereség lehetett a vége.

Az Újpest pályaválasztóként legutóbb 2006 szeptemberében kapott ki a ZTE-től – akkor a REAC stadionjában Sebők József góljával 1–0-ra győztek az egerszegiek –, a veretlen széria péntek este megszakadt, mi több, a ZTE FC meg is előzte a lila-fehéreket a tabellán. 1–5