Formálódik a Soros György és hálózata elleni akcióterv, amely több jogszabály-módosítással és szankciókkal szoríthatja vissza a migrációt támogató szervezeteket – értesült lapunk.
Úgy tudjuk, megvonhatják a nonprofit státusukat, és illetéket vethetnek ki a bevételeikre. A kormány ma tárgyalhat arról az előterjesztésről, amely egyebek mellett a spekuláns kitiltását is lehetővé tenné. Közben politikai határozatot fogadott el a Soros-terv elutasításáról a Fidesz országos választmánya.
Többpontos akciótervet készített a kormány a Soros-hálózat tevékenységének megfékezésére – értesült a Magyar Idők. Lapunk úgy tudja, a tervezet szerint megvizsgálnák az amerikai–magyar kettős állampolgárságú Soros György Magyarország területéről kitiltásának törvényi lehetőségét, illetve az ehhez szükséges jogszabály-módosítást.
Ezenkívül nyilvántartásba vennék a bevándorlást támogató szervezeteket, illetve megszüntetnék ezek nonprofit státusát. Az akcióterv harmadik pontja szerint a migrációt elősegítő szervezetek bevételeire bevándorlásszervezési illetéket vetnének ki. Az Origó tegnap arról értesült, hogy a mai kormányülésen tárgyalja meg a kormány a spekuláns kitiltását lehetővé tévő javaslatot.
Ismert, hogy a kormány egy hónapja dolgozik a Soros-hálózattal szembeni akcióterven. Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter december 11-én, éves meghallgatásán, az Országgyűlés igazságügyi bizottsága előtt közölte: a kabinetiroda a kormány januári ülésére intézkedéseket dolgoz ki a Soros-terv megakadályozása érdekében.
Ezt megelőzően, november 29-én tárgyalta meg a kormány azt a hírszerzési jelentést, amelyet a Pintér Sándor belügyminiszter és Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter készíttetett az alájuk rendelt szolgálatokkal Soros György európai befolyásáról.
A polgári hírszerzés és a polgári elhárítás feladata az volt, hogy kiderítsék: az új évezred bevándorlási krízisének hajnalán hatásos volt-e Magyarországon a Soros-szervezetek befolyásolási kísérlete, illetve Soros és az általa támogatott szervezetek, politikusok a bevándorlás kérdésében érdemben tudták-e befolyásolni a migrációs válságban érintett államokat és az Európai Unió döntéshozóit.
Közben politikai határozatot fogadott el a Soros-terv elutasításáról a Fidesz országos választmánya. Hidvéghi Balázs, a párt kommunikációs igazgatója a testület tegnapi tanácskozása után tartott sajtótájékoztatóján közölte: a határozatban a választmány elutasítja azt a törekvést, hogy Magyarországot bevándorlóországgá változtassák.
– A Soros-hálózat óriási befolyása révén Brüsszel a tagállamokra akarja erőltetni a betelepítési kvótát, ami veszélyezteti Magyarország szuverenitását – ismertette a dokumentum szövegét Hidvéghi Balázs. – Elutasítják továbbá – folytatta – a Soros-hálózat beavatkozási szándékát a magyar választási kampányba, aminek az a célja, hogy a Fidesz–KDNP helyett egy bevándorláspárti kormányt juttasson hatalomra.
Egyúttal felhívták a kormányt, hogy minden eszközzel lépjen fel a Soros-terv végrehajtása ellen, szükség esetén akár törvényi úton korlátozza a Soros-hálózat bevándorlásszervező tevékenységét és további terjeszkedését – közölte a kommunikációs igazgató, aki szerint erre azért van szükség, mert a Soros-hálózat ellentámadást indított Magyarország ellen, el akarja mozdítani a magyar kormányt az útból.
A Fidesz választmány határozatának aktualitást ad a Soros Györgyhöz köthető Freedom House amerikai központú szervezet tegnap bemutatott jelentése is. Az elemzés szerint Magyarország ugyan a szabad országok közé tartozik – az elérhető százból 72 pontot kaptunk –, de ezzel az uniós tagállamok között hazánk a legkevésbé demokratikus ország.
Kovács Zoltán kormányszóvivő erre úgy reagált: az értékelés módszertana és politikai motiváltsága Soros Györgyhöz, illetve azokhoz a liberális körökhöz kötődik, amelyekkel ideológiai és politikai értelemben vitában áll Magyarország. – Ismerve a Freedom House finanszírozási hátterét, teljesen nyilvánvaló, hogy egy újabb Soros-szervezet intézett nyílt támadást Magyarország ellen – tette hozzá.
A Financial Times című brit lap hétfőn arról cikkezett, hogy Soros György visszavágásra készül. Ebből a szempontból lényeges, hogy a spekuláns tavaly 18 milliárd dollárral tömte ki a Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF) hálózatát. Soros úgy érzi, hogy az Európai Unió integrációja a szétesés szélére sodródott.
Ő azonban pénzt, időt és energiát nem kímélve küzd a jövőben is liberális utópiájának megvalósításáért. Bár úgy tervezte, visszavonul, a történelmi helyzetre tekintettel végül mégis a maradás mellett döntött, s bejelentette: további öt éven át kívánja vezetni a 140 országban tevékeny OSF-et.
Valós nemzetbiztonsági kockázat
Soros György milliárdos nagyon sokat ártott hazánknak, ezért sokan örömmel vennék, ha kitiltanák Magyarországról a tőzsdespekulánst, ehhez azonban vélhetőleg jogszabály-módosításra van szükség. Ezzel a célzott jogkövetkezménnyel nem lennénk egyedül – jegyezte meg ifj. Lomnici Zoltán alkotmányjogász. Tevékenysége miatt külföldi állampolgárt (közszereplőt, politikust stb.) Magyarországon nyilváníthatnak nemkívánatos személynek.
Ha ez bekövetkezik, az illetőt a Bevándorlási és Menekültügyi Hivatal Magyarországról kiutasítja, egyidejűleg vele szemben beutazási és tartózkodási tilalmat rendel el. Az idegenrendészeti intézkedést a Terrorelhárítási Központ is kezdeményezheti, ha a látókörébe került külföldi személy hazánkra nézve nemzetbiztonsági kockázatot jelent. Soros esetében ez a kockázat valósnak tűnik, ám a kettős állampolgárságára tekintettel egyelőre nem lehet fellépni ellene.
Olyan jogszabály-módosításra van tehát szükség, amely kimondja például azt, hogy az életvitelszerűen külföldön tartózkodó kettős állampolgár bizonyos körülmények esetén kiutasítható. A Soros-hálózat által gerjesztett nemzetbiztonsági kockázat visszahathat a fő megbízóra, és ennek okkal lehetnek jogi következményei Soros vonatkozásában – mutatott rá ifj. Lomnici.
– Szimbolikus védekezőeszközt biztosítana a formálódó akcióterv a kormánynak Soros György beavatkozási kísérletei ellen a következő három hónapban – fogalmazott lapunknak Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont-csoport vezetője.
– Fontos megjegyezni, hogy nem a milliárdos szervezeti hálójának és sajtójának közéleti aktivitása ellen szól a terv, a szólás, a gyülekezés, sőt a tévedés is szabad joga Magyarországon mindenkinek. Továbbá az intézkedés inkább jelképes, mint rendészeti jelentőségű, nem várható, hogy hatására Soros György megváltoztatja véleményét vagy hálózata feloszlik – fogalmazott a politológus, aki arra is felhívta a figyelmet, hogy az akcióterv szigorúan a jogállamiság keretei között fog mozogni.
Minden szuverén államnak, folytatta, van védekezőeszköze a nemzetbiztonságot fenyegetők ellen, Nyugat-Európában és az Egyesült Államokban is. Mráz Ágoston Sámuel kiemelte: az intézkedés a választással is összefügg, hiszen a legutóbbi nemzeti konzultáció is megmutatta, hogy majdnem 2,5 millió magyar polgár fontosnak tartotta a Soros György beavatkozása elleni kormányzati fellépést.
(A KORMÁNY ILLETÉKET VETNE KI A MIGRÁCIÓT TÁMOGATÓ SZERVEZETEK BEVÉTELEIRE)
Forrás: magyaridok.hu