forrás: hirado.hu/Kossuth Rádió – 180 perc

Németország, Ausztria és Svédország húzó hatást gyakorolt, és ezt a migránsok úgy értelmezték, lehet menni nyugodtan, egy idő után azonban ez a probléma már olyan kritikus tömeget ért el, amit nem tudtak kezelni – jelentette ki Kiszelly Zoltán politológus a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.

A német és az osztrák politikusok mindeközben nem akarják beismerni, hogy az ő nyilatkozataik is hozzájárultak a válság eszkalálódásához, ezért egy európai megoldás mögé szeretnének bújni. Ezt próbálják a saját szavazóiknak eladni, a dinamika azonban olyan gyors, hogy míg májusban 60 ezer ember elosztásáról beszéltek, ma 160 ezerről, és ennyi egy hét alatt érkezik – tette hozzá.

hirmagazin_2015-09-17_064659Németországba érkezett illegális bevándorlók a müncheni főpályaudvaron. (MTI/EPA/Sven Hoppe)

Utalt rá, hogy Németországban idén 1-1,3 millió bevándorlóval számolnak, és ennek a tömegnek 10 százalékát tartják integrálhatónak. Számukra a jelenlegi 8,50 euróshoz képest alacsonyabb minimálbért állapítanának meg neves német közgazdászok.

Idézett egy német kommentet, mely így szól: „25 éve tapsoltunk a keletnémeteknek, aztán letörték a fizetéseinket. Most tapsolunk a bevándorlóknak, és attól félünk, hogy ugyanúgy leverik a fizetéseinket.”

Szólt arról is, hogy a migránsok közül nagyon sokan 14 évesnek mondják magukat, és arra számítanak, családtagjaikat maguk után hozhatják családegyesítés címén.