Home Tudástár Tudástár - minden érdekesség Kismajmokat klónoztak Kínában – Rendkívül aggasztó dologra világított rá a kutató

Kismajmokat klónoztak Kínában – Rendkívül aggasztó dologra világított rá a kutató

A kis majmok kutatási célból jöttek a világra /Fotó: MTI- EPA

Öt majmot klónoztak Kínában egy olyan makákóból, aminek génszerkezetét megváltoztatták a tudósok. A kutatási célból elvégzett kísérlet nagy port kavart a kutatók körében: míg valaki szerint az állatkísérletek etikátlanok, addig mások úgy vélik, hogy csak így ismerhetjük meg jobban az emberi szervezetet.

Az öt kis majmot hasonló technikával hozták létre, mint az első klónozott emlőst, Dolly bárányt a 90-es évek végén. Ebben az esetben azonban a kis makákó hím génszerkezetét módosították, így az alvás-ébrenléti (cirkadián) ritmus zavarától szenved az állat.

A Kínai Tudományos Akadémia sanghaji neurológiai intézetének tudósai szerint a majomklónok az alvászavarok gyógymódjainak kutatását szolgálják.

Kismajmokat klónoztak Kínában – Rendkívül aggasztó dologra világított rá a kutató 1
Öt klónozott majom született Kínában /Fotó: MTI – EPA

Az állati klónozás azonban több szervezetet és tudóst is aggaszt.

„A főemlősök tudományos kutatásban való felhasználása, tesztelése rendkívül aggasztó az állatvédelmi közösségek számára” – mondta Dr. Penny Hawkins, az RSPCA kutatója.

Dr. Julia Baines, a PETA egyik tanácsadója szerint az állatok genetikailag történő manipulálása és klónozása egy szörnyű gyakorlat, amitől az állatok csak szenvednek.

Az apróságokat egy olyan hímből klónozták, aminek génszerkezetét módosították /Fotó: MTI – EPA

A Kínai Tudományos Akadémia kutatói ugyanakkor úgy gondolják, hogy egyedül a majmok segíthetnek abban, hogy az emberi betegségeket jobban megértsük, vizsgáljuk, hiszen az emberszabásúak állnak hozzánk a legközelebb.

(MTI/New York Post)

Forrás: Blikk.hu

Fotó: MTI- EPA

Exit mobile version
Megszakítás