Kimagasló védelem a mobilodnak

Bizonyos munkakörök, vagy hobbik megkövetelik az embertől, hogy védőfelszerelést viseljen. Legyen szó akár egy építkezésről, akár egy jó tavaszi motorozásról, előkerül a sisak, a kesztyű, a gerincprotektor, stb., mégpedig azért, hogy extra védelmet biztosítson és csökkentse a sérülés kockázatát. Legyük előrelátóak a telefonunk kapcsán is!

Ma már gyakrabban fogunk mobilt, mint kanalat

A mobilunk szinte a kezünkhöz nőtt. Ha semmi pittyegés, jelzés, csörgés, rezgés nincs rajta egy fél óráig, már gyanakszunk, hogy lemerült. Akkor is ránézünk ösztönösen, ha semmi célunk sincsen vele. Mindig, mindenhol nálunk van, ha pedig véletlenül otthon felejtenénk, érezzük az „űrt”, és inkább megkockáztatunk egy késést, és visszafordulunk érte. Mert az életünk része, még akkor is, ha ezt nehezen ismerjük be. Híreket olvasunk, navigálunk, játszunk, e-mailezünk, bankolunk, dolgozunk, fotózunk, videózunk, filmezünk, vízszintet mérünk, lépést számlálunk, kaját rendelünk, és még ezer más dolgot teszünk vele. Sőt – esetenként még telefonálunk is a telefonunkkal! Ha ennyire fontos nekünk ez a készülék, miért ne érdemelne „ő” is speciális védelmet? Hiszen hetekig bújtuk az idegen nyelvű fórumokat, az unboxing videókat, a műszaki specifikációkat, a teszteket, majd végül az árösszehasonlító oldalakat, mire a telefonunkhoz jutottunk. Méghozzá többnyire igen drágán szerezzük be az új telefont, ha csúcskategóriás, akkor pedig gyakran még akár hitelre is. Mivel szinte mindenhol használjuk, rengeteg emlék, fotó, videó van rajta, amit esetleg nem, vagy nem azonnal „lövünk fel a felhőbe”. Egy ilyen fontos eszköz igenis megérdemli a „munkavédelmi sisakot”!

A legbiztosabb kezű sebész is leejtheti a telefont

Ilyenkor mi történik? Az első amit teszünk, hogy mikor még földet sem ért, mondunk egy temperamentumos „akutyafáját”. Ha egy darabban látjuk, már megkönnyebbülünk. Felvesszük, a kijelzőt nézzük, tört -e, mennyire lett „pókhálós”, érzünk -e valami deformálódást a készüléken. Feloldjuk, majd megnézzük, hogy bekapcsol-e, reagál-e a gombokra, van-e hálózat és net, stb. Ha szerencsénk van, akkor semmi komolyabb baj nem történt, de azért valószínűleg marad egy-két karcolás, hajszálrepedés, ami ha más nem, akkor rendkívül bosszantó. Ha azonban egy jó minőségű tokban, volt a telefonon, és még kijelzővédő fóliával is elláttuk, akkor jó esélyel csak felvesszük, megnézzük, működik, zsebrevágjuk és spórolunk egy csomó időt, idegeskedést, na meg persze pénzt magunknak.

Megéri a befektetés

Egy jó minőségű tok tökéletesen illeszkedik a telefonra, szó szerint, mintha ráöntötték volna. A kezelőfelületek, gombok, és a kamera működését nem akadályozza. Fogása biztos, páncélként öleli át a telefont, különlegesen képzett sarkokkal és kijelzőkerettel rendelkezik. Anyaga erős, szinte elpusztíthatatlan, ugyanakkor könnyű és vékony, továbbá jó, ha a vezeték nélküli töltést is lehetővé teszi. Választhatunk olyan típust is, amin bankkártya tartó is helyet kapott, így nem csak telefontokot szereztünk, de egy kompakt és biztonságos tárolót.

Persze előfordulnak helyzetek, amikor az extra védelmet is extrázni kell. Ilyen, például amikor biciklizünk, vagy motorozunk. Ha a telefon navigációjára bízzuk magunkat, ilyen tevékenységek közben, folyamatosan látnunk kell a kijelzőt, és a telefont stabilan, biztonságosan rögzítenünk kell. Eszünkbe ne jusson egyik kézzel kormányozni, a másikkal pedig a telefont fogni! A gyártók erre a célra is kifejlesztettek már remek megoldásokat érdemes kipróbálni őket.

A másik különleges helyzet, amikor vízre szállunk. Ebben az esetben egészen más védelmet igényel szeretett telefonunk. Ha kajakozás közben egy vadkacsa családot próbálunk lefotózni, elég egy rossz mozdulat, és megtörténik a katasztrófa. A vízre érkezve nem fog ugyan darabokra törni a telefon, viszont szépen lesüllyed az iszapot túró pontyok közé. Innen már csak búvárkodva szedhetjük ki, bár szinte nulla az esélye, hogy vissza tudjuk szerezni a halaktól. Ez végtelenül könnyen, minimális befektetéssel kiküszöbölhető egy speciális tokkal. Egy jó vízálló tok lebeg a víz felszínén, így egy kis ügyességgel kihalászhatjuk a telefont. Ezen túlmenően, ha nyaraláskor éppen gyöngyhalászatra adnánk a fejünket, nyugodtan merülhetünk a telefonnal, és elkészíthetjük a saját természetfilmünket. Ezek a tokok ugyanis lehetővé teszik, hogy a víz alatt ugyanúgy használjuk a telefont, mint a szárazföldön. Fotózhatunk, videózhatunk, megörökíthetjük a karibi hajóroncsok élővilágát.

Ha úgy döntöttünk, hogy megelőzzük a bajt, és védőtokot választunk a telefonunkra, ne feledjünk el tájékozódni, hogy a kiválasztott tok kompatibilis-e a készülékünkkel!