A királynő koporsója, akárcsak Diana hercegnő vagy Fülöp herceg koporsója, ólommal lesz kibélelve.
Az a gyakorlat, hogy a királyi családtagokat ólommal bélelt koporsóba helyezik, több száz évre nyúlik vissza, hiszen évszázadokon át királyokat, királynőket, hercegeket és hercegnőket helyeztek ólomkoporsókba, hogy jobban megőrizzék a testüket.
A hagyomány abból az időből származik, amikor még nem álltak rendelkezésre modern tartósítási módszerek, hiszen a bomlás nyilvánvalóan a királyoktól a parasztokig mindenkit érint.
A koporsóba került királyok tovább maradtak jó állapotban a haláluk után, hiszen az ólommal bélelt koporsók lassítják a test bomlását, mivel a nedvességet távol tartják a koporsótól.
Az ólom nem bomlik, így légmentesen zárva marad, megakadályozva a bomlást, de a szagok és gázok távozását is. Ám azért kicsit bizarr, hogy Erzsébet királynő koporsója már 30 éve elkészült, így az uralkodó már életében alaposan szemügyre vehette azt.
Ez a fajta koporsó Európában évszázadokon át a leggazdagabbak kivételével nem volt megfizethető, és az Egyesült Királyságban még mindig törvényileg kötelező a föld fölé temetendő holttestek esetében.
nuus nyomán